Pasaulio studentų baidarių-kanojų sprintas

Data: 2010-08-31 - 2010-08-31 Vieta: Rupgjūčio 26-29 d.d. Poznanėje (Lenkija) įvyko 4-asis FISU kanojų sprinto čempionatas.

Maltos ežeras - vieta, kuriame patys geriausieji sportininkai treniruojasi ir ruošiasi aukščiausio lygio varžyboms. Poznanės miestą nuo šio medžiais ir žaluma apgaubto ežero skiria tik keli šimtai metrų. Trasoje naudojama pati moderniausia laiko matavimo įranga, video peržiūra. Čia yra tokios treniruočių sąlygos, apie kokias kiekvienas dalyvis svajoja.
Prieš keletą dienų toje pačioje trasoje vyko pasaulio baidarių-kanojų čempionatas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos geriausieji sportininkai.
Dauguma pasaulinės klasės sportininkų, pasaulio čempionato medalininkų ir dalyvių taip pat dalyvavo ir ketvirtajame pasaulio studentų kanojų sprinto čempionate. Čempionate dalyvavo sportininkai net iš 23-jų šalių.
Ši trasa lietuviams buvo pergalinga.
Pirmą kartą FISU programoje vyko 200 m sprintas. Jame sėkmingai startavo Jevgenij Šuklin (40.721), ir tik 0.268 s. atsiliko nuo pirmąją vietą iškovojusio brazilo - Santos de Jesus Nivalter.
Vienviete startavęs Vilniaus pedagoginio universiteto studentas - Jevgenij Šuklin, 500 metrų sprinto trasoje, nepasidavė arčiausiai buvusiam varžovui - lenkui Tomui Kaczor ir tik 0.836 sekundės dalimi jį lenkdamas - iškovojo aukso medalį (1:51.960).
1000 m trasoje, nuo čempionais tapusiais lenkais ir tik 2.1 s. atsilikę, lietuvių dvivietė (Rokas Malinauskas (LKKA) ir Andrej Olijnik (LKKA)) užėmė antrąją vietą (3:19.675). Ta pati dvivietė startavusi 500 m sprinto distancijoje iškovojo taip pat antrąją vietą, tačiau 200 m sprinto distancijoje liko šešta, vaikinai kaimynams iš Latvijos pralaimėjo tik 1.524 s.
Neblogai pasirodė ir Ričardas Nekrošius (LKKA absolventas), tačiau ant nugalėtojų pakylos šį kartą jam nepavyko užkopti. Jis - 500 m distancijoje liko - aštuntas, o 1000 m distancijoje tenkinosi septintąja vieta.

Sveikiname sporitninkus ir jų trenerius!