Paplūdimio rankinio turnyras

Data: 2020-09-19 Laikas: 12:30 Miestas: Palanga Vieta: Palanga

Turnyras vykdomos 2020 m. rugsėjo 19 d. (šeštadienį), 12.30 val. Palangos paplūdimyje, kairėje tilto pusėje.

Turnyras organizuoja ir vykdo – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos studentų sporto asociacija kartu su Lietuvos paplūdimio rankinio asociacija.

Dalyviai:

Varžybose gali dalyvauti vaikinai ir merginos, iš aukščiausios lygos (LR ir užsienio lygų bei atstovaujantys Lietuvos paplūdimio rankinio rinktinę), gali dalyvauti 2 žaidėjai, bet aikštelėje vienu metu gali būti tik 1 žaidėjas/-a. Komanda turi sudaryti 5 nariai (3 žaidėjai, 1 vartininkas, 1 atsarginis). Dalyviai gali registruotis tik vienoje komandoje. Komandos privalo turėti dvi skirtingų spalvų aprangas arba skiriamuosius ženklus.

Varžybų vykdymas

Žaidžiama mažesnėje rankinio aikštėje. Varžybų vykdymo sistema priklauso nuo dalyvaujančių komandų skaičiaus.
Žaidžiami du kėliniai po 10 min., tarp kėlinių 5 min. pertrauka. Jei įvartį pelno žaidėjas – 1 taškas, jei specialistas (vartininkas) – 2 taškai. Jei žaidėjas įvartį pelno efektingai (suktuku 360, kūlversčiu, „žemė oras“ ir pan.) skaičiuojami 2 taškai. Žaidėjas iš aikštės pašalinamas iki tol, kol nors viena komanda pelno taškus arba po to, kai pašalinto žaidėjo komanda apsigina ir padaro vieną puolimo ataką.
Jeigu kėlinio rezultatas baigiasi lygiosiomis, kėlinys pratęsiamos ir žaidžiama iki pirmo įvarčio „Golden Goal“ (auksinis įvartis). Jei po dviejų kėlinių rezultatas lygus (1:1) žaidžiama „Shut out“ (baudiniai). Baudinius meta 5 komandos nariai (vienu metu aikštelėje gali būti tik vienas vartininkas arba vienas specialistas, kitu atveju antras įžengęs į aikštelę yra baudžiamas tiesiogine diskvalifikacija (raudona kortele) ir praleidžia sekančias savo komandos rungtynes).
Žaidėjas, pašalintas du kartus už taisyklių pažeidimus yra diskvalifikuojamas (raudona kortelė) ir nebegali tęsti tų rungtynių, kuriose buvo pašalintas. Žaidėjas itin šiurkščiai prasižengęs rungtynių metu yra diskvalifikuojamas (tiesioginė raudona kortelė) ir nebegali tęsti tų rungtynių ir praleidžia sekančias savo komandos rungtynes.

Apdovanojimai

Apdovanojamos vaikinų ir merginų komandos užėmusios 1 – 3 vietas. Nugalėtojų apdovanojimai vyks pasibaigus visoms varžyboms.

Paraiškos priimamos varžybų dieną 12:00-12:30 val.