Lietuvos sportininkų pasirodymas Universiadoje – džiuginantis (video)

Data: 2015-07-13 - 2015-07-13 Vieta: Pirmadienį rankinio ir krepšinio rungtynėmis lietuviai baigė pasirodymą 28-osiose vasaros studentų žaidynėse. Artūro Juškėno treniruojama Lietuvos studentų rankinio rinktinė 25:31 turėjo pripažinti Brazilijos pranašumą ir užėmė aštuntą vietą. Pralaimėjimu
Lietuvos sportininkų pasirodymas Universiadoje – džiuginantis (video)

Pirmadienį rankinio ir krepšinio rungtynėmis lietuviai baigė pasirodymą 28-osiose vasaros studentų žaidynėse. Artūro Juškėno treniruojama Lietuvos studentų rankinio rinktinė 25:31 turėjo pripažinti Brazilijos pranašumą ir užėmė aštuntą vietą. Pralaimėjimu savo pasirodymą Universiadoje baigė ir krepšininkai. Rungtynėse dėl 5 vietos 58:69 jie nusileido Prancūzijos ekipai.
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas pasibaigus Universiadai teigė, jog džiaugiasi, kad daug sportininkų pateko į geriausių aštuntuką, o tai – labai geras rezultatas.
„Žinoma džiaugiamės iškovotais medaliais ir tuo, jog jau trečią Universiadą iš eilės esame antrame dešimtuke pagal iškovotų medalių skaičių. Taip pat smagu, jog daug sportininkų pateko į geriausių aštuntuką, parodė charakterį ir kovėsi iki galo“, – teigė LSSA prezidentas.
Lietuvai žaidynėse iškovojo 5 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos medalius. Apdovanojimus Universiadoje iškovojo irkluotojai – Milda Valčiukaitė, Donata Vištartaitė, Saulius Ritter, Rolandas Maščinskas, Žygimantas Gališanskis, Lina Šaltytė (auksas) bei Sonata Petrikaitė (sidabras). Lengvaatlečiai – Airinė Palšytė (auksas) ir Andrius Gudžius (bronza) bei dziudo atstovai – Santa Pakenytė ir Karolis Bauža (bronza).
Pasak LSSA prezidento po šios Universiados teks išgyventi kartų kaitą, nes dauguma sportininkų jau baigė aukštąsias mokyklas arba yra per seni dalyvauti tokiose varžybose (amžiaus limitas – 28 metai).
„Dabar laukia kartų kaita, nes mūsų ryškiausi studentai-sportininkai jau nebegalės varžytis dėl amžiaus limito. Tačiau Lietuva visa turėjo ir turės naujų talentų, todėl tikimės, kad ir kitoje Universiadoje džiuginsime gerais rezultatais. Naudodamasis proga noriu padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie to, jog Lietuvos studentai galėtų dalyvauti šiose žaidynėse – tėvams, treneriams, federacijoms, Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijai, Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentui ir visiems, be kurių pagalbos nebūtume čia.“
29-oji vasaros Universiada 2017 metais vyks Taivane.