Ko tikėtis Kinijoje?

Data: 2011-08-09 - 2011-08-09 Vieta: Autorė: Vlada Musvydaitė "Olimpinis dienoraštis" Vis dar negaliu patikėti, kad esu šioje nuostabioje, karštoje, tvankioje, egzotiškoje šalyje. Tiesiog jaučiuosi, kad patekau į kitą pasaulį. Negalima čia nesišypsoti, nes Šenzene, kur rugpjūčio 12
Ko tikėtis Kinijoje?

Autorė: Vlada Musvydaitė "Olimpinis dienoraštis"


Vis dar negaliu patikėti, kad esu šioje nuostabioje, karštoje, tvankioje, egzotiškoje šalyje. Tiesiog jaučiuosi, kad patekau į kitą pasaulį. Negalima čia nesišypsoti, nes Šenzene, kur rugpjūčio 12 dieną prasidės Pasaulio studentų žaidynės, arba kitaip Universiada, visi dešimt tūkstančių savanorių šypsosi.

Kartu su vyrų ir moterų krepšinio rinktinėmis šį penktadienį išskridome į Kiniją. Skrydis su persėdimu Helsinkyje užtruko apie 15 valandų. Atvirai pasakysiu, buvo sunku. Bet kai nusileidome Honkongo oro uoste, net akys prašvito. Labai sužavėjo gamta, ji tiesiog pasakiška. O pastatų aukštumas... Tačiau labai sunku kovoti su 35 laipsnių karščiu ir šešių valandų skirtumu. Praktiškai daugelis sportininkų buvo nemiegoję visą parą, nes norėjo eiti miegoti kinų laiku. Šis prisitaikymas turėtų trukti apie savaitę.

Į Universiadą važiuoju kaip TV3 sporto žinių žurnalistė, bet esu akredituota ir kaip sportininkė. Į 400 metrų su barjerais rungtį nevyksta niekas iš Lietuvos moterų, tad realiai galiu kartu ir sustartuoti. Baigus studijas dar metus galima startuoti už universitetą. Ir amžiaus cenzas yra 28 metai, o man vis dar 27-eri Suprantu, kad mano rezultatas nėra stebuklingas, bet tikrai nebūčiau paskutinė... Tačiau svajonei dalyvauti rungtyje, matyt, nebus lemta išsipildyti...

Esu be galo dėkinga Lietuvos studentų sporto asociacijai ir jos prezidentui Česlovui Garbaliauskui, kad turiu galimybę užfiksuoti Universiados akimirkas. Jei ne jie, manęs čia nebūtų. Kadangi jau pradėjau rašyti apie padėkas, taip pat dėkoju Tv3 žinių direktoriui bei kolegoms ir, žinoma, savo šeimai, kad mane čia išleido.

O Šenzenu susižavėję visi Lietuvos sportininkai. Kinai iš tiesų labai pasistengė, nes sukūrė visą miestą Universiadai. Juokiamės, kad čia pastatė pusę Kauno Vien krepšinio salėje telpa apie 18 tūkstančių sirgalių, o jų , manau, bus. Nes reklamos apie rugpjūčio 12 dieną startuosiantį renginį apstu. Jau važiuojant per Honkongą kiekvienas stendas ,,rėkė” apie Universiadą, o viešbučio kambaryje net patalynė buvo su šio renginio atributais. Mūsų delegacija įsikūrė septynioliktame aukšte. Labiausiai nustebino vonios kambarys, kuriame tiesiog nėra langų. O kam? Lauke visuomet 35 laipsniai Išeini iš patalpos ir staiga pasijunti lyg pirtyje.

Sportininkai jau atliko po pirmąją treniruotę. Krepšininkai į salę vyko net 40 minučių, o dviratininkai, pirmą kartą dalyvaujantys Universiadoje, važiavo savo maršrutais. Nežinau, kas gali būti baisiau, kai šitaip tvanku, karšta, o tu dar važiuoji su šalmu... Jau atvažiavo 8 plaukikai. Pasak Universiados bronzos medalio laimėtojo Giedriaus Titenio, šios varžybos Šenzene prilygs pačiam Pasaulio čempionatui, nes dalyvaus bene visi stipriausi atletai. Šįkart Titenis kelia sau tikslą plaukti finale, bet iš akių matyti, kad jis labai nori medalio.  Pasak plaukikų, vanduo baseine yra per šiltas. Beje, šis baseinas yra tikra atgaiva ne plaukikams. Mūsų krepšininkai ir krepšininkės ramiai vėsinasi ten vakarais. Kiek kalbėjau su studentų krepšinio rinktine, tai jie tikisi aukso. Rinktinės lyderio Gedimino Oreliko interviu – skyriuje ,,Pokalbiai su sportininkais”.
Jau išbandžiau  bendrojo fizinio parengimo salę. Trenerė surašė planą. Teko dirbti su štangom. Gaila, kad taip ir nepavyksta numesti ,,štangos” dar ir nuo širdies, o ji taip nori dalyvauti Universiadoje...

Ir pabaigai... KINIJOJE UŽDRAUSTAS feisbukas ir youtube puslapiai... Sportininkai dėl to, aišku, nėra patenkinti...