Gediminas Orelik: ,,Mes kausimės dėl Lietuvos vardo!”

Data: 2011-08-07 - 2011-08-07 Vieta: Autorė: Vlada Musvydaitė "Olimpinis dienoraštis" Lietuvos studentų krepšinio rinktinė Kinijoje, Šenzene prasidėsiančioje Universiadoje sieks kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Krepšininkai sutartinai teigia, kad pergalė drau
Gediminas Orelik: ,,Mes kausimės dėl Lietuvos vardo!”

Autorė: Vlada Musvydaitė "Olimpinis dienoraštis"


Lietuvos studentų krepšinio rinktinė Kinijoje, Šenzene prasidėsiančioje Universiadoje sieks kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Krepšininkai sutartinai teigia, kad pergalė draugiškose rungtynėse su Latvijos vyrų rinktine įkvėpė pasitikėjimo savo jėgomis, tačiau kovos Universiadoje yra visai kas kita. Pirmieji Vitoldo Masalskio auklėtinių varžovai bus iš Filipinų. Tačiau šios pirmos pogrupio varžybos vyks rugpjūčio 13 dieną. Kaip teigia ekipos lyderis Gediminas Orelik, dabar svarbiausia atsigauti po varginančios kelionės į Kiniją.


Kaip sekėsi įveikti beveik 14 valandų kelionę iš Vilniaus į Kiniją?

Na, skrydis buvo labai sunkus ir varginantis, tačiau įsėdus į autobusą, kai važiavome link viešbučio, buvo šaunu pažiūrėti. Supo nuostabūs Kinijos vaizdai, gamta, tiesiog super. Tik atvykus mane labai nustebino Universiados savanorių gausa. Vien mūsų delegaciją skaičiuoti ateidavo po šešis skirtingus savanorius. Matosi, kad Šenzeno pasaulio studentų žaidynių organizatoriai labai pasistengė, gal net per daug...


Kokį tikslą sau keliate Universiadoje?

Manau, kaip visas komandas mus tenkintų auksas. Žiūrėsime, kaip komanda stengis laimėti, kaip mes sužaisime. Bet manau, kad sieksime aukščiausio tikslo.


Prieš pirmąsias pogrupio rungtynes rugpjūčio 10 d. sužaisite draugiškas rungtynes su Kanada. Kaip vertini varžovus?

Draugiškos rungtynės yra visai kas kita nei artėjanti akistata su Filipinais. Per draugiškas rungtynes labiau atsipalaiduoji, o per oficialias varžybas kamuoja įtampa. Tačiau prieš Filipinus mes privalome laimėti. O mūsų grupėje laukia ypač sunkūs priešininkai – tai Rusija ir Ukraina. Be to, nereikia nuvertinti ir amerikiečių.


Ko dabar labiausiai nori?

Nusiprausti, pavalgyti ir išsimiegoti (juokiasi).