2016 m. Lietuvos universitetų studentų rankinio čempionatas

Data: 2016-03-12 - 2016-03-13 Laikas: 10:00 Miestas: Kaunas
2016 m. Lietuvos universitetų studentų rankinio čempionatas

Kovo 12 - 13 dienomis šešių Lietuvos universitetų studentai-rankininkai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos sporto salėje varžėsi dėl geriausiųjų titulo. Lietuvos sporto universiteto (LSU) komanda įrodė, kad yra stipriausia tarp studentų Lietuvoje.

Pusfinaliuose kovėsi LSU ir Vilniaus universiteto (VU) bei Klaipėdos universiteto (KU) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) atstovai. Abiejuose pusfinaliuose didesnės intrigos nebuvo ir įtikinamas pergales šventusios ekipos pateko į finalą. LSU visą darbą nuveikė iki pertraukos ir įveikė VU ekipą rezultatu 43:21 (23:10). Panašus scenarijus buvo ir kitose pusfinalio rungtynėse. KU šventė pergalę rezultatu 45:29 (21:14).

Sekmadienį laukė kovos dėl pirmosios ir trečiosios pozicijos. Nuostabų rankinio trilerį padovanojo VU ir KTU atstovai, kurie kovojo dėl trečiosios vietos. Šiose rungtynėse rezultatas buvo lygus ir po pirmojo, ir po antrojo kėlinio, tad teko žaisti pratęsimą, kurio metu pranašumą įrodė KTU – 34:35 (12:12; 28:28).

Didžiajame finale susitiko LSU ir KU rankininkai. Intriga buvo tik pirmąjį kėlinį, kuris pasibaigė 18:16 LSU naudai. Po pertraukos ši ekipa padidino pranašumą ir šventė įtikinamą pergalę rezultatu 35:28.

Nugalėtojų gretose sunkiai sustabdomas buvo Evaldas Vėta, kurio sąskaitoje — 12 tikslių metimų. Jam talkino 7 įvarčius pridėjęs Paulius Orlovskis. Pralaimėtojams Šarūnas Ugianskis pelnė 10, Mindaugas Dumčius – 7 įvarčius.

Aukso medaliais pasipuošė LSU studentai: Mindaugas Urbonas, Mindaugas Barzdenis, Paulius Orlovskis, Evaldas Vėta, Karolis Budrys, Karolis Dambrauskas, Marius Kairys, Karolis Grigas, Edvinas Mikelionis, Manvydas Lazauskas, Tomas Švelpa, Deivydas Virbauskas, Lukas Zumbrickas, Osvaldas Pilypas.

Nugalėtojai iškovojo teisę atstovauti Lietuvai 2016 m. Europos universitetų žaidynėse Kroatijoje. Čempionų komandą treniruoja LSU treneris Juozas Ališauskas.

 

LSU Sporto ir laisvalaikio centro informacija