Studentų rinktinė pasaulio universitetų žaidynių starte sutriuškino Taivaną

Lietuvos studentų rinktinė atsidarė pergalių sąskaitą Čengdu mieste (Kinija) prasidėjusiose pasaulio universitetų žaidynėse.

Aurimo Matulevičiaus treniruojami vyrukai turnyro starte 100:70 (32:18, 19:24, 25:13, 24:15) pranoko Taivano krepšininkus ir A grupėje neužtruko pirmosios pergalės paieškose.

Lietuvos rinktinė į priekį nurūko dar pirmajame ketvirtyje. Nors po antrojo kėlinio komandas skyrė vienženklis skirtumas, antroji mačo dalis priklausė lietuviams, kurie galiausiai pasiekė abejonių nekeliantį laimėjimą. Šimtąjį tašką paskutinę minutę dėjimu pelnė Tomas Zdanavičius.

„Pergalės tikiuosi ir noriu visada, o tai, kaip klostėsi žaidimas, ne visai tenkina. Buvo bangelių, bet pirmosios rungtynės, gera pradžia, tai yra svarbiausia“, – po mačo teigė treneris A. Matulevičius.

Lietuviai užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (49:29). Net 20 kamuolių mūsiškiai atkovojo po savo metimų.

Ant parketo pasirodė visi dvylika Lietuvos krepšininkų, visiems pavyko pasižymėti taškais. Rezultatyviausiai rungtyniavo Vilniaus „Wolves“ atstovų duetas – Vitalijus Kozys ir Arnas Beručka, pelnę atitinkamai 17 ir 16 taškų. Marius Valinskas pridėjo 12 taškų.

„Sekėsi grumtis po krepšiu, buvome aukštesni, fiziškesni. Išmetinėjome kamuolius, sumetėme tritaškius. Paėmėme juos fiziškumu. Pirmoje pusėje nesisekė stabdyti jų tritaškių“, – mintimis dalinosi V. Kozys.

Geriau startavę lietuviai dar pirmojo ketvirčio pabaigoje pasiekė triuškinantį pranašumą (32:14). Visgi varžovai stabilizavo padėtį ir antrajame kėlinyje pamažu artėjo prie mūsiškių, o sulig pirmosios dalies paskutine sekunde realizuotu dvitaškiu lietuvių persvara sumenko iki vienženklės – 51:42.

Po pertraukos Lietuvos studentai vėl ėmė tolti ir paskutiniąsias dešimt minučių pasitiko tvirtai kontroliuodami rungtynes – 76:55. Galiausiai atotrūkis pasiekė 30 taškų (98:68) ir laimėtojo klausimas jau buvo išspręstas.

Antrosios pergalės lietuviai sieks jau sekmadienį, kuomet 14.30 val. Lietuvos laiku susitiks su šeimininkų kinų ekipa (0/1), kuri nusileido Brazilijai (1/0). Tiesiogiai mačą transliuos oficialus žaidynių puslapis.

Lietuva: Vitalijus Kozys 17, Arnas Beručka 16, Marius Valinskas 12, Tomas Zdanavičius 8, Kristupas Žemaitis, Paulius Danusevičius, Rimantas Daunys ir Karolis Giedraitis po 7, Dovydas Romančenko 6.

Taivanas: Chun Chi Linas 20, Yun Hao Chu, Tsu Hsuan Chiu, Ai Che Yu ir Jin Wei Gao po 8, Chen Kang Tsai ir Cheng Linas po 6.