Lietuvos studentų čempionate Vytauto Didžiojo universiteto irkluotojų triumfas

Savaitgalį Šiauliuose vyko pirmasis 2021 - 2022 m. Lietuvos studentų sezono čempionatas. Kaip jau tradicija tapo, sezoną atidarė Lietuvos studentų irklavimo čempionatas. Varžybos vyko Šiaulių miesto sporto mokyklos “Atžalynas” irklavimo bazėje. Kartu su studentų čempionatu vyko ir atviras Šiaulių miesto jaunių-jaunučių irklavimo čempionatas. Saulėta diena atrodė žadėjo tiek žiūrovams tiek dalyviams palankias oro sąlygas, deja įsismarkavęs vėjas apsunkino startus ir Talkšos ežeras tapo išūkiu dalyviams.

Varžybas atidarė jaunieji irkluotojai, kurie varžėsi 1000 m nuotolyje, vėliau startavo jaunučiai, o 13.00 val. prie starto linijos stojo ir studentai. Varžytis atvyko septynių universitetų komandos: KU, VU, Vilniaus Tech, LSU, VDU, KTU ir Latvijos universitetas.

Pirmieji startavo vyrų dvivietė (M2x), valčių klasėje dalyvavo net aštuonios įgulos, nugalėtojais po atkaklios kovos tapo VDU atstovai Povilas Stankūnas ir Giedrius Bieliauskas aplenkę to paties universiteto sportininkus  Titą Mašanauskas ir Roką Jakubauską, trečiąją vietą iškovojo VU atstovai Benas Paunksnis ir Martynas Vaitkevičius.

Moterų vienviečių valčių klasėje (W1x) varžėsi 5 dalyvės, nugalėtoja tapo Vytauto Didžiojo universitetui atstovavusi Martyna Kazlauskaitė, antrą vietą iškovojo Klaipėdos universiteto atstovė Eglė Bezzubovaitė, trečią vietą iškovojo Lietuvos sporto universiteto atstovė Austėja Kiršytė.

Vyrų dviviečių be vairininko valčių klasėje (M2-),  varžėsi dvi įgulos. Nugalėtojais tapo VDU atstovai Povilas Stankūnas ir Titas Mašanauskas, antri KU atstovai Tautvydas Vaitkūnas ir Valdas Venckus.

Vyrų vienviečių valčių klasėje (M1x) varžėsi 8 sportininkai, o ant prizininkų pakylos stojo VDU sportininkas Giedrius Bieliauskas, antras Martynas Vaitkevičius VU ir trečias Saulius Aušbikavičius VU.

Kol studentai ruošėsi mix startams, Talkšos ežere rungtyniavo jaunučiai.

Mix porinių dviviečių valčių klasėje dalyvavo 4 įgulos, nugalėjo VDU Raminta Morkūnaitė ir Virgilijus Prušinskas, antri finišavo VU atstovai Julija Komaraitė ir Saulius Aušbikavičius, o treti KU universiteto atstovai Eglė Bezzubovaitė ir Vilius Grikpėdis.

Mix porinių keturviečių valčių klasėje 3 įgulos, nugalėtojais tapo VDU studentai Raminta Morkūnaitė, Martyna Kazlauskaitė, Benas Volkovas ir Virgilijus Prušinskas. Antra vieta atiteko VU atstovams Laurai Stankutei, Mildai Kisnieriūtei, Kristupui Palioniui, Augustui Palioniui. Trečia KU ir LSU jungtinei komandai Austėjai Kiršytei, Vilmantei Putnaitei, Tomui Plauškai ir Sigitui Klerauskui.

Bendroje universitetų įskaitoje nugalėtojais tapo, visose valčių kategorijose startavę ir nugalėję Vytauto Didžiojo universiteto atstovai vadovaujami trenerio Armando Kelmelio bei komandos vadovo Vlado Juknevčiaus. Antrą vietą iškovojo Vilniaus universiteto irkluotojų komanda, jiems vadovavo treneris Romualdas Kniukšta. Trečia vieta atitekto Klaipėdos universiteto komandai, vadovaujamai Genovaitės Avižonienės.

Ačiū visiems dalyviams, Šiaulių irklavimo federacijai, teisėjams bei visiems prisidėjusiems.

Projektas finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.