Šarūnas Banevičius - Universiados finale (komentaras, kiti rezultatai)

Šarūnas Banevičius - Universiados finale (komentaras, kiti rezultatai)

Į Taipėjuje (Taivane) vykstančios Universiados finalą prasibrovė Klaipėdos universiteto (KU) absolventas rutulio stūmikas Šarūnas Banevičius.

Jis trečiadienio rytą, kaitinant saulei (Taipėjuje tuo metu buvo 33 laipsniai karščio), rutulio stūmimo kvalifikacinėse varžybose rutulį nustūmė 19 m (18,23-x-19) ir užėmė aštuntąją vietą. Į finalą pateko 12 dalyvių. Iš viso kovas pradėjo 23 rutulio stūmikai. 

Šiandien 14.30 val. (Lietuvos laiku, Taivano laiku - 19:30 val.) Š. Banevičius kovos dėl medalio finale.

"Į Taipėjų atvyko labai rimtų varžovų. Rumunas Andrei Marius kvalifikacinėse varžybose rutulį nustūmė 20,45 m. Yra pajėgių vokiečių, rusų, lenkų, amerikiečių, Izraelio, Brazilijos, Portugalijos, Turkijos ir kitų šlių varžovų. Finale bus sunku, tačiau jėgų turiu, pasilikau dar rezervo. Gerai, kad finalas vyks vakare, bus bent šiek tiek vėsiau. Mums, europiečiams, sunku varžytis taip stipriai kaitinant saulei. Nesame įpratę prie tokio klimato. Tikiuosi, kad vakare bus lengviau. Šiek tiek numigsiu, pailsėsiu ir vėl kilsiu į kovą", - sakė Š. Banevičius.
 
Jam Universiada - jokia naujiena. Klaipėdiečiui per sportinę karjerą tai bus jau trečiasis bandymas šturmuoti Universiados viršūnę. 

Š. Banevičius 2013 metais Kazanėje (Rusija) rutulį nustūmė 19,22 m ir užėmė septintąją vietą tarp 21 dalyvio.

2015 metais Pietų Korėjoje vykusioje pasaulio studentų universiadoje Š. Banevičius vėl iškovojo aukštą septintąją vietą tarp 17 dalyvių.

Tąkart per liūtį vykusiose varžybose Š. Banevičius, būdamas pats lengviausias iš dalyvių, trečiu bandymu rutulį nustūmė 18 m 66 cm ir pateko į finalines varžybas. Visgi geresnio rezultato ten pasiekti nepavyko. Pirmuoju bandymu Š. Banevičius rutulį nustūmė 17 m 99 cm, o antruoju - 18 m 6 cm.

Tikėkimės, kad trečiasis Š. Banevičiaus bandymas šturmuoti Universiados prizininkų gretas bus sėkmingas.

Prieš kelerius metus šį rutulio stūmiką viliojo studijuoti ir sportuoti JAV.

“Lietuva - mano gimtinė. Noriu atstovauti savo šaliai ir ginti jos garbę. Esu savo šalies patriotas. Neapsakomas jausmas, kai per apdovanojimų ceremoniją skamba gimtosios šalies himnas ir kyla į viršų Lietuvos trispalvė”, - tąkart pabrėžė sportininkas.

Š. Banevičių anksčiau treniravo Gintaras Pridotkas ir Edvardas Šauklys, tačiau pastaruoju metu jis pluša su rutulio stūmimo specialistu Valerijumi Murašovu ir dažnai treniruojasi su sunkiaatlečiais Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto salėje pas trenerį Bronislavą Vyšniauską.

Š. Banevičius Lietuvoje yra neabejotinas rutulio stūmimo lyderis, taip pat skina pergales ir tarptautiniuose užsienio šalių turnyruose.

„Kiekvienas iškovotas titulas yra reikšmingas, kadangi dėl kiekvieno iš jų yra išlieta itin daug prakaito, pastangų ir jėgų. Džiaugiuosi, kad kelerius pastaruosius metus rutulio stūmimo rungtyje Lietuvoje neturiu lygių, esu daugkartinis Baltijos šalių čempionas, gerinau Klaipėdos rekordus“, - sakė sportininkas.

Š. Banevičius šį sezoną rutulį daugiausiai yra nustūmęs 19,67 m.

„Latvijoje birželio mėnesį tapau Baltijos šalių nugalėtoju. Taip pat šiemet su Lietuvos rinktine triumfavome ir Europos komandiniame čempionate ir patekome į pirmąją lygą”, - džiaugėsi sportininkas.

„Keliu sau tikslą prasibrauti į geriausių sportininkų penketuką. Manau, kad esu pajėgus tai padaryti“, - sakė rutulio stūmikas.

Kitų lengvaatlečių rezultatai: 

Šiandien iš viso Taipėjaus stadione varžysis 10 mūsų šalies lengvaatlečių, dar 11 mūsiškių savo jėgas išbandys šios savaitės pabaigoje.

Pirmoji iš lengvaatlečių nuo 4 val. ryto (Lietuvos laiku, Taivano laiku - 9 val. ryto) startavo Eva Misiūnaitė. Ji 400 m atrankos bėgime finišavo ketvirta (53,64 sek.) ir ketvirtadienį 4 val. (9 val. Taivano laiku) tęs varžybas pusfinalyje. Tarp visų 32 dalyvių ji atkarpą įveikė septinta.

Rokas Pacevičius 400 m atrankos bėgime buvo penktas (48,27 sek.) ir į pusfinalį nepateko. Jis tarp 60 bėgikų liko trisdešimtas.

Disko metimo kvalifikacinės varžybos buvo nesėkmingos Ievai Zarankaitei. Pirmu bandymu ji numetė įrankį tik 45.91 m, o kiti du metimai buvo neįskaityti. Ieva universiadoje užėmė 19 vietą. Ji dar rungtyniaus rutulio stūmime.

Ugnius Savickas 100 m atrankos bėgime finišavo septintas (10.81/-1.3) ir varžybas trumpiausioje distancijoje baigė užimdamas bendrą 46 vietą. Kostas Skrabulis savo bėgime buvo ketvirtas (10.55/0.3) ir popietinėje sesijoje startuos antrame rate. Tarp 83 sprinterių jo laikas buvo dvidešimt pirmas.

Kiti startai Lietuvos laiku:

13.07 val. Monika Elenska. 800 m antras (iš keturių) atrankos bėgimas. Varžybas pusfinalyje tęs 4Q+8q.

13.45 val. Adrijus Glebauskas. Šuolio į aukštį kvalifikacinės varžybos. Starto sąrašuose – 25 šuolininkai. Normatyvas – 2.23 m.

14.05 val. Simas Bertašius. 1500 m pirmas (iš trijų) atrankos bėgimas. Kelialapiai į finalą 3Q+3q.

14.15 val. Liveta Jasiūnaitė. Ieties metimo kvalifikacinės varžybos. 34 dalyvės, normatyvas – 58 m.

Kiti mūsų sportininkai į varžybas įsijungs vėliau:

Ugnius Savickas ir Kostas Skrabulis (200 m): atrankos bėgimai – penktadienį, pusfinaliai ir finalas – šeštadienį.

Benediktas Mickus ir Mindaugas Striokas (800 m): atrankos bėgimai – šeštadienį, pusfinaliai – sekmadienį, finalas – pirmadienį.

Simas Bertašius (5000 m): atrankos bėgimai – šeštadienį, finalas – pirmadienį.

Justinas Beržanskis (3000 m kliūtinis bėgimas). Atrankos bėgimai – ketvirtadienį, finalas – sekmadienį.

Rapolas Saulius (110 m barjerinis bėgimas): atrankos bėgimai – šeštadienį, pusfinaliai ir finalas – sekmadienį.

Domantas Poška (disko metimas): kvalifikacija – šeštadienį, finalas – pirmadienį.

Edis Matusevičius ir Skirmantas Šimoliūnas (ieties metimas): kvalifikacija – ketvirtadienį, finalas – šeštadienį.

Marius Šavelskis (20 km ėjimas): šeštadienį.

Airinė Palšytė (šuolis į aukštį): kvalifikacija – šeštadienį, finalas – pirmadienį.

Diana Zagainova (trišuolis): kvalifikacija – penktadienį, finalas – sekmadienį.

Giedrė Kupstytė ir Ieva Zarankaitė (rutulio stūmimas): kvalifikacija – šeštadienį, finalas – sekmadienį.

Nuotraukos