Po pasaulio universitetų žaidynių paaiškėjo kokio dydžio premijas gaus sportininkai

Po pasaulio universitetų žaidynių paaiškėjo kokio dydžio premijas gaus sportininkai

Lietuvos studentų delegacijai liepos 28 - rugpjūčio 8 dienomis vykusios FISU Pasaulio vasaros universitetų žaidynės Kinijos mieste Čengdu buvo istoriškai sėkmingiausios. Mūsų šalies studentai pirmą kartą galutinėje medalių įskaitoje finišavo pirmajame dešimtuke ir užėmė 9-tą vietą tarp 113 žaidynėse dalyvavusių šalių. Lietuvos sportininkai iškovojo 6 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos medalius.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad mūsų maža šalis tapo labiau matoma ir girdima. Visi atvykę sportininkai atidavė visą save, kad ir vėl garsiai skambėtų Lietuvos vardas, - pasibaigus žaidynėms pasakojo Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentė Indrė Čelkienė. – Bendroje medalių įskaitoje užėmėme 9-tą vietą, to pasiekti dar nebuvo pavykę. Aplenkėme tokias valstybes kaip Prancūzija ir Vokietija, nuostabus pasiekimas.

Kai kuriems sportininkams dėl studentų sporto reikėjo pasiaukoti ir už tai mes esame jiems dėkingi. Plaukikai atskrido į Čengdu tiesiai po Pasaulio plaukimo čempionato ir parodė puikius rezultatus. Fenomenaliai pasirodė Kotryna Teterevkova, kuri iškovojo tris aukso medalius ir įvykdė du olimpinius normatyvus. Irklavimo kanale taip pat pilna emocijų, o kitaip ir būti negalėjo, kuomet atvykus keturioms įguloms, visos plaukė finale ir trys iškovojo medalius. Vien ko vertas buvo Povilo Stankūno finišas, privertęs susirinkusius žiūrovus ne tik aiktelėti iš nuostabos, bet ir nubraukti džiaugsmo ašarą. Edis Matusevičius jautė kojos skausmus, bet tai nesutrukdė jam apginti čempiono vardą, o Diana Zagainova įveikė 14 metrų žymą ir pasidabino sidabro medaliu.

Džiaugiuosi visų sporto šakų sportininkų pasirodymais. Kas buvo pirmą kartą žaidynėse, pamatė kokio aukšto lygio tai sporto renginys. Dažnai Pasaulio universitetų žaidynės būna tramplynas sportininkų karjerose, todėl noriu palinkėti kuo sėkmingesnių ateities startų.“

Pasibaigus žaidynėms paaiškėjo kokios premijos atiteks medalius iškovojusiems sportininkams.

Didžiausią premiją gaus net tris aukso medalius iškovojusi Kotryna Teterevkova – 16 905 eurus.

Vyrų ieties metimo čempionu tapęs Edis Matusevičius, vyrų vienviečių valčių irklavime triumfavęs Povilas Stankūnas gaus po 5635 eurus, o moterų porinių dviviečių valčių irklavime nugalėjusios Martyna Kazlauskaitė ir Ugnė Juzėnaitė gaus po 4655 eurus.

Sidabro medalį 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje iškovojęs Tomas Navikonis, vicečempionu dešimtkovėje tapęs Edgaras Benkunskas, sidabru pasidabinusi trišuolininkė Diana Zagainova gaus po 4508 eurus, o vyrų porinę dvivietę sidabriniu tempu irklavę Mantas Juškevičius su Domantu Maročka gaus po 4018 eurus.

Bronzos medalius iškovoję plaukikai Andrius Šidlauskas (100 m krūtine) ir Jokūbas Keblys (50 m laisvuoju stiliumi) gaus po 3773 eurus.

Pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą 50% dydžio premija nuo sportininko gautos premijos dydžio atitenka sportininko treneriams.