Pirmoji diena Universiadoje Lietuvos sportininkams nebuvo sėkminga

Pirmąją vasaros Universiados Neapolyje (Italija) dieną Lietuvos sportininkai startavo šaudymo, dziudo ir plaukimo rungtyse. Geriausiai šiandien sekėsi Lietuvos plaukimo komandos lyderiui Andriui Šidlauskui, kuris pusfinalyje 100 m krūtine atstumą įveikė per 59,80 sek. ir rytoj 18:00 val. vietos laiku plauks finale. Plaukimo pusfinaliai ir finalai tiesiogiai transliuojami fisu.tv tinklapyje.

Pirmoji Lietuvos sportininkė Universiadoje pasirodė šaudymo rungtyje. Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentė Felicija Bendoriūtė surinko 602,9 taško, užėmė 37 vietą ir į finalą nepateko. Kita šaudymo atstovė Gabrielė Rankelytė savo kovas pradės liepos 7 dieną.

Dziudo kovotojai šiandien kovojo sunkiausiose svorio kategorijose. R. Petkus dalyvavo +90 kg svorio kategorijoje (32 dalyviai), pralaimėjo pirmąją ir paguodos kovą bei iš varžybų pasitraukė užėmęs 13 vietą. Gabija Girdžiūtė svorio kategorijoje -70 kg (28 dalyviai) taip pat patyrė du pralaimėjimus. Miglė Julija Dudėnaitė svorio kategorijoje +70 kg (25 dalyviai) pralaimėjo pirmąją kovą ir tęsti kovos dėl medalių negalėjo.

Be minėto A. Šidlausko, Lietuvos plaukimo komandoje pasirodė dar trys plaukikai. Valdas Abalikšta 100 m krūtine įveikė per 1.03,85 ir užėmė 43 vietą iš 65. Eimantas Milius 100 m nugara nuotolį įveikė per 57,16 ir užėmė 42 vietą iš 62. Povilas Strazdas 50 m peteliške įveikė per 24,90 ir užėmė 30 vietą iš 63.

Antrąją Universiados dieną (liepos 5 d.) startuos dziudo ir plaukimo atstovai.

Plaukimo atstovai startuoja nuo 9:30 val. (vietos laiku) 200 m laisvu stiliumi atrankoje dalyvauja T. Sungaila. 100 m krūtine atrankoje dalyvaus A. Šeleikaitė. 200 m kompleksiniu būdu atrankoje dalyvaus E. Milius ir P. Strazdas.

Nuo 18 val. (vietos laiku) 100 m krūtine finale dalyvaus A. Šidlauskas. 100 m krūtine pusfinalyje gali dalyvauti A. Šeleikaitė. 200 m kompleksiniu  būdu pusfinalyje gali dalyvauti E. Milius ir P. Strazdas. 200 m laisvu stiliumi pusfinalyje gali dalyvauti T. Sungaila.

Rytoj taip pat kovas tęs Miglė Petrevičiūtė (57 kg), Ema Šenauskaitė (63 kg), Deividas Tarulis (73 kg) ir Kipras Mikalauskas (-81 kg).