Pergalinga diena Kroatijoje

Septintoji Europos universitetų žaidynių diena buvo kvapą gniaužianti. Rijekos mieste įvyko moterų rankinio finalas. Pirmasis kėlinys Lietuvos sporto universiteto studentėms praėjo sėkmingai – merginos visą laiką pirmavo kelių taškų persvara. Salę drebino ne tik grėsmingi sportininkių įvarčiai bet ir labai aktyvūs Lietuvos sirgalių palaikymo šūksniai. Prasidėjus antrajam kėliniui, Rijekos universiteto studentės taškais prisivijo LSU komandą. Nei viena komanda nepasidavė ir rungtynės ėjo taškas į tašką. Tik likus minutei iki pabaigos, Rijekos studentės įsiveržė į priekį ir vieno taško persvarą išlaikė iki pat pabaigos, nugalėdamos rungtynes rezultatu 25 - 24. Lietuvos sporto universiteto rankinio komanda iškovojo pirmąjį 2016 metų Europos universitetų žaidynių sidabro medalį. Nepaisant to, kad aukso medalį laimėjo Rijekos universiteto komanda, LSU rankininkė Inesa Verbovik buvo išrinkta naudingiausia žaidynių rankininke.

Zagrebo miesto sporto salės taip pat ūžė nuo pergalingų riksmų. Vytauto Didžiojo universiteto vyrų krepšinio komanda finale susirėmė su Zagrebo universiteto studentais. Per visas rungtynes, Lietuvos krepšininkai išlaikė persvarą, neleisdami priešininkams atsikvėpti. Nors rungtynės buvo įtemptos, VDU komanda aršiai skynėsi kelią link pergalės. Laikrodžiui skaičiuojant paskutiniąją ketvirtojo kėlinio minutę, buvo aišku, kad Zagrebo studentai nebesugebės išlyginti rezultato. Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkų komanda iškovojo aukso medalį, nepatyrusi nei vieno pralaimėjimo šiose žaidynėse.