Pasaulio universitetų žaidynėse – Andriaus Šidlausko bronzos medalis

Kinijoje vykstančiose pasaulio universitetų žaidynėse pirmąjį medalį iš Lietuvos sportininkų iškovojo plaukikas Andrius Šidlauskas.

Lietuvos sporto universitetui atstovaujantis 26-erių panevėžietis vyrų 100 m plaukimo krūtine finale atplaukė trečias (59,89 sek.) ir pelnė bronzą.

Aukso medalį finale iškovojo pasaulio čempionas kinas Haiyangas Qinas, nuotolį įveikęs per 58,92 sek. Sidabras atiteko vos 0,03 sek. panevėžietį aplenkusiam lenkui Janui Aleksanderiui Kalusowskiui (59,86 sek.).

Po 50 metrų lietuvis dar buvo antras, tačiau likusią distancijos dalį greičiau už mūsiškį nuplaukė Lenkijos plaukikas.

A. Šidlauskas siekia olimpinio šios rungties normatyvo (59,49 sek.). Asmeninis lietuvio karjeros rekordas yra 59,12 sek.

Vakarinėje varžybų dalyje pasirodę Kotryna Teterevkova ir Tomas Navikonis sėkmingai pateko į asmeninių rungčių finalus.

K. Teterevkova (Vytauto Didžiojo universitetas) laimėjo moterų 100 m plaukimo krūtine antrąjį pusfinalį. Finišavusi per 1 min. 7,27 sek. ji bendroje 16-os pusfinalio dalyvių rikiuotėje užėmė pirmą vietą.

T. Navikonis (Ohajo valstijos universitetas) į vyrų 200 m laisvu stiliumi finalą pateko trečiu rezultatu. Ryte užfiksavęs naują karjeros rekordą (1 min. 48,24 sek.), vakare jis plaukė lėčiau ir nuotolį įveikė per 1 min. 48,79 sek.