Pasaulio studentų žiemos žaidynės sausio 12 - 22 d. Leik Plesidas, JAV

Pasaulio studentų žiemos žaidynės sausio 12 - 22 d. Leik Plesidas, JAV

Sausio 12 – 22 dienomis Leik Pleside, rytinėse Jungtinėse Amerikos Valstijose (Niujorko valstija) vyks pasaulio žiemos studentų žaidynės (Universiada). Pasaulio žiemos universitetų žaidynės yra didžiausias žiemos sporto renginys pasaulyje po žiemos olimpinių žaidynių. Laukiama daugiau kaip 2000 atletų.

XIX amžiaus pradžioje žaidynės „gimė“ vadovaujant Pierre'ui de Coubertinui. Pirmieji tarp universitetų susitikimai įvyko JAV, Anglijoje ir Šveicarijoje. Tai pamažu lėmė universitetų sporto asociacijų atsiradimą, iš kurių pirmosios atsirado JAV 1905 m. Tarptautinė studentų konfederacija buvo įkurta 1919 m., o šios organizacijos Sporto komitetas 1923 m. pradėjo pirmąsias Pasaulio universitetų žaidynes.

Tai ne pirmosios žaidynės, kurias rengia JAV, 1972 m. vyko Leik Pleside, 1993 m. Bufale vasaros žaidynės. Taip pat Leik Pleside buvo organizuojamos ir Olimpinės žaidynės 1932 ir 1980 metais.

2021 m. pasaulio studentų žiemos žaidynės turėjo vykti Šveicarijoje, bet paskutinę minutę buvo atšauktos dėl COVID-19 pandemijos, tad po ilgos pertraukos žiemos sportas grįžta.

Šiose žaidynėse dalyvaus ir Lietuvos studentai sportininkai. 1993 m. Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas (dailusis čiuožimas) iškovojo sidabro, o 2013 ir 2015 m. Agnė Sereikaitė (greitasis čiuožimas trumpuoju taku) Lietuvai yra padovanojusi bronzos medalius.

Pasaulio studentų žiemos žaidynės sausio 12 - 22 d. Leik Plesidas, JAV dalyvaus šie sportininkai:

Andrej Drukarov - Berno universitetas (Šveicarija), 4 kurso studentas – kalnų slidinėjimas;

Olimpinių žaidynių dalyvis, Pasaulio čempionate Italijoje didžiojo slalomo rungtyje – 23 vieta.

Aleksandra Golovkina – Lietuvos sporto universitetas, 1 kurso studentė – dailusis čiuožimas, treneris David Richardson.

2022 m. Slovakijoje vykusiose „ISU challenger series “ 30-ose „Nepala memorial“ varžybose Aleksandra Golovkina gerino visus asmeninius rekordus ir galutinėje įskaitoje užėmė 4-ą vietą. Škotijoje “Tayside Trophy” -5 vieta, Rumunijoje “Crystal Skate” - 3 vieta, Varšuvoje “ISU CS Warsaw Cup” - 7 vieta.

Deividas Kizala – Lietuvos sporto universitetas, 1 kurso studentas – dailusis čiuožimas;

Paulina Ramanauskaitė – Vytauto Didžiojo universitetas, 1 kurso studentė - dailusis čiuožimas, sportininkų treneris Neil Brown.

XXIV Pekino žiemos olimpinių žaidynių debiutantai Lietuvos šokių ant ledo pora – 23 vieta, Didžiojoje Britanijoje, vykusiose tarptautinėse varžybose „BRITANIA CUP 2022“ užėmė aukštą 4-ąją vietą, o „ISU CS Lombardia Trophy“ Italijojpje 9 vieta.

 

Dailiojo čiuožimo atstovų startai - sausio 13 – 15 dienomis.

Kalnų slidinėjimas – sausio 13, 15, 17 d.

Žaidynių oficialus tinklapis: https://www.lakeplacid2023.com/