Nesėkmingas futbolininkų ir krepšininkių startas universitetų žaidynėse

Nesėkmingas futbolininkų ir krepšininkių startas universitetų žaidynėse

Savo kovas universitetų žaidynėse pradėjo VDU futbolo vyrų rinktinė ir VU moterų krepšinio rinktinė. Deja, sėkmingai startuoti nepavyko nė vienai rinktinei. 

VDU futbolo rinktinė po burtų traukimo pateko į C grupę kartu su Porto universitetu iš Portugalijos, Borys G. Kyiv universitetu iš Ukrainos bei Vechta universitetu iš Vokietijos. 

Pirmosios rungtynės su Portugalijos futbolininkais iš Porto universiteto pasibaigė 0:1 (0:0). Vienintelį rungtynių įvartį, po šoninio teisėjo sprendimo, 56 minutę nuo 11 metrų žymos įmušė Bernardo Manuel Costa Barbosa. Šiame čempionate komandos žaidžia du kėlinius po 35 minutes. 

"Rungtynės susiklostė nesėkmingai, po šoninio teisėjo sprendimo praleistas 11 metrų baudinys, - paprašytas pakomentuoti rungtynių eigą pasakojo komandos treneris Donatas Gražulis. - Gynyboje sekėsi neblogai, atakoje strigome, neišnaudojome šoninių saugų. Nepajungėmė puolėjo, kaip tarėmės prieš rungtynes. Buvo didelis karštis, gal dėl to gale trūko jėgų, bet tam ir darėmė keturis keitimus. Apmaudu, kad 11 metrų baudinys nusprendė rungtynių baigtį. 

Ši komanda sulipdyta iš dviejų komandų (tai pirmas kartas kai rungtyniauja komanda po universitetų konsolidacijos kurios metu buvo sujungti Vytauto Didžiojo ir Lietuvos Edukologijos universitetai) ir nėra taip paprasta eiti vienu keliu. Prieš čempionatą vykusios stovyklos metu nepavyko iki galo pilnai sulipdyti komandos, nes tai padaryti sunku per trumpą laiką. Tačiau labai džiaugiuosi vyrų kovingumu. komandoje atmosfera gera, vienas kitą žaidėjai palaiko. 

Sekantis varžovas bus stipresnis. Tai komanda iš pirmojo burtų krepšelio. Stiprūs fiziškai žaidėjai, bus ne ką silpnesnės rungtynės. Mums jau nėra kur trauktis, stengsimės atakuoti ir laimėti rungtynes."

Trenerio minėti Vokietijos futbolininkai sužaidė lygiosiomis 0:0 su Borys G. Kyiv universiteto futbolininkais iš Ukrainos. Iš grupės dėl aukščiausių apdovanojimų kovos po dvi geriausias komandas. 

Vilniaus universiteto krepšninkės po nesėkmingai sužaistos rungtynių pabaigos 64:67 (20:21, 22:16, 9:13, 13:17) nusileido Valencia universiteto krepšininkėms. Lietuvės du kartus turėjo galimybę pakreipti rungtynes sau naudinga linkme, tačiau nesugebėjo du kartus atsikovoti atšokusį kamuolį po netaiklių ispanių baudos metimų.

Po rungtynių komandos trenerė Loreta Berūkštienė komentuoti rungtynes atsisakė. 

VU komandoje rezultatyviausiai žaidė 15 taškų pelniusi Laura Juškaitė ir 13 taškų pelniusi Aurelija Putramentaitė.