Neapolyje vykstanti Universiada sportininkus pasitiko unikaliu sportininkų miesteliu

Neapolyje vykstanti Universiada sportininkus pasitiko unikaliu sportininkų miesteliu

Vykstant masiškiausiam sportiniam renginiui, po Olimpinių žaidynių, Universiadai, joje dalyvaujantys sportininkai pagal tradiciją apgyvendinami atletų miestelyje. Dažniausiai tai sporto bazės ar netgi naujai, tik reginiui pastatyti pastatų kompleksai. Tačiau šiais metais Neapolio mieste vykstančios Universiados organizatoriai visus nustebino žaidynių dalyvius apgyvendinę dvejuose kruiziniuose laivuose. Du aukščiausios klasės laivai prišvartuoti tiesiai prieš garsųjį Vezuvijaus ugnikalnį. Italų įmonei Costa Cruises priklausantys MSC Lirica ir Costa Victoria kruiziniai laivai sportininkams taps antrais namais dviems savaitėms.

Tarptautinės studentų sporto federacijos (FISU) prezidentas Olegas Matytsinas perkirpdamas simbolinę juostelę ir atidarydamas sportininkų miestelį pasidžiaugė, kad be viso komforto ir pramogų, kuriuos suteiks gyvenimas laivuose, tai ir puiki vieta asmenukėms ir puikioms Instagram nuotraukoms. 

Universiadoje šiais metais laukiama 9300 dalyvių iš 128 šalių. Didžiausią delegaciją žaidynėse turės šeimininkai italai su 437 dalyviais. Antri 371 sportininką delegavę amerikiečiai. Rusai į Italiją atsiuntė 357 sportininkus. Europai be minėtų italų ir rusų gausiausiai atstovaus Prancūzija (258), Ukraina (233) ir Vokietija (198). Lietuvos delegaciją šiais metai sudaro 57 nariai.

30-ji vasaros Universiada į Italiją grįžta po 22 metų pertraukos, kuomet 1997 metais Universiada vyko Sicilijoje. Žaidynės prasidės liepos 3 d. atidarymo ceremonija, į kurią visi bilietai jau parduoti. Universiada vyks iki liepos 14 d.