Minint Valstybės dieną bronzinis Lietuvos irkluotojų pasirodymas FISU pasaulio studentų irklavimo čempionate

Minint Valstybės dieną bronzinis Lietuvos irkluotojų pasirodymas FISU pasaulio studentų irklavimo čempionate

Roterdame (Nyderlandai) vykusiame FISU pasaulio studentų irklavimo čempionate Lietuvos delegacija iškovojo bronzos medalius.

Varžybos dėl prastų oro sąlygų buvo perkeltos į ankstų rytą, tačiau lietaus išvengti nepavyko. Kai kurioms įguloms tai pakišo koją kovojant dėl medalių. 

Merginų pavienių dviviečių valčių varžybose trečią vietą iškovojo JAV studijuojančios Ugnė Rudaitytė (Mičigano universitetas) ir Ūla Jonušaitė (Ohajo universitetas). Jos finale 2000 m distanciją įveikė per 7 min 29,83 s ir finišo liniją kirto trečios.

"Merginų pavienių dviviečių pora iškovojo medalius, tai labai geras rezultatas,- po varžybų pasakojo komandos treneris Karolis Sunklodas. - Ši komanda buvo vienintelė šiose varžybose kurios poroje plaukia jau ilgą laiką, tas ir padėjo pasiekti rezultatą." 

Greitesnės buvo tik kanadietės (7.17,73) ir austrės (7.24,08).

A finaluose plaukė dar trys Lietuvos įgulos.

Vaikinų vienviečių valčių finale ketvirtąją vietą užėmė Domantas Riauba (VDU) – 7 min 8,82 s. Iki bronzos jam pritrūko daugiau nei 8 s.

"Geresniam rezultatui pasiekti pritrūko treniruočių pavėjui,- pasakojo treneris K. Sunklodas. - Jo technika tinka plaukti prieš vėją, o tokiomis sąlygomis buvo sunkoka ir šiek tiek pritrūko iki medalio."

Merginų porinių dviviečių valčių finale penktos liko Martyna Kazlauskaitė (VDU) ir Ugnė Juzėnaitė (KK). Jų rezultatas – 7 min 8,25 s. 

"Šios merginos buvo suburtos į komandą tik šiam čempionatui ir treniruočių trūkumas nulėmė rezultatą,- pasokojo treneris K. Sunklodas. - Jų pajėgumas po vieną tikrai galėjo leisti iškovoti aukštesnę vietą. Bet kartu pritrūko susidirbimo."

Jonas Šaparavičius (VU) ir Benas Paunksnis (VDU) liko šešti analogiškoje vaikinų rungtyje (6.53,50).

"Labai gaila dėl šių vaikinų, - po pasirodymo pasakojo treneris K. Sunklodas. - Pas Beną yra rankenėlės, kurios labai patogios, bet kai sušlampa tampa labai slidžios. Per jų plaukimą stipriai lijo, todėl jie distancijoje ties 500 m žyma būdami treti pametė irklą, turėjo pilnai sustabdyti valtį ir viską pradėti iš naujo. Todėl ir toks rezultatas."

Raminta Morkūnaitė (VDU) merginų vienviečių valčių B finale finišavo ketvirta (8.01,89), o bendroje įskaitoje jai atiteko 10-a pozicija.

"Bendrai labai džiaugiamės rezultatais,- po varžybų sakė K. Sunklodas.- Keturios komandos plaukė A finaluose, iškovotas medalis, galime tik pasidžiaugti studentais."