LSU komanda išsaugojo nugalėtojų titulą Lietuvos studentų žiemos lengvosios atletikos čempionate

Vasario 15 d. LSU Alekso Stanislovaičio lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos universitetų studentų žiemos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame dalyvavo 10 Lietuvos universitetų komandų ir sportininkai startavę be konkurencijos, viso 157 dalyviai, išdalinta 30 komplektų medalių.

Šiais metais vykusiame čempionate gausiausia rungtis -  60 m merginų bėgimo rungtis (net 23 dalyvės), LSU studentė Urtė Baikštytė šuolio į aukštį rungtyje pasiekė savo sezono geriausią rezultatą 1,86 m, o Universiados bronzos medalio laimėtoja Ieva Zarankaitė rutulį nustūmė 17,25 m pasiekė šeštą rezultatą Lietuvos istorijoje ir įvykdė Europos čempionato normatyvą.

Rungčių nugalėtojai ir prizininkai:

60 m merginų bėgimo rungtyje nugalėtoja tapo Karolina Deliautaitė (LSU-1) įveikusi distanciją per 7,58 sek., antroje vietoje liko Gunda Jakimavičiūtė (VU) 7,71 sek., o trečioje Aistė Unskinaitė (LSU) 7,72 sek.

60 m vaikinų bėgime nugalėtoju tapo Paulius Kazlauskas (LSU) distanciją įveikęs per 7,07 sek., antrąją vietą iškovojo Arnas Kučinskas (ŠU) 7,09 sek, trečioji vieta Rokas Berūkštis (KTU) 7,15 sek.

Merginų 60 m barjeriniame bėgime nugalėtoja tapo Gabrielė Čeponytė (LSMU) 8,77 sek., II vt. Rasa Mažeikaitė (ŠU) 8,88 sek., trečioji vieta atiteko Erikai Krūminaitei (KU) 8,93 sek.

Vaikinų 60 m barjeriniame bėgime nugalėtoju tapo Rokas Ickys (ŠU) įveikęs distanciją per 8,22 sek., II vt. Gabrielius Bžėskis (LSU) 8,33 sek., III vt. Linas Stasiūnas (ŠU) 10,80 sek.

200 m moterų bėgimo rungtyje greičiausia buvo Gunda Jakimavičiūtė (VU), ji distanciją įveikė per 25,90 sek. ir tapo rungties nugalėtoja, antroje vietoje liko Austė Macijauskaitė (LSU) 26,07 sek., trečioje vietoje Ramunė Stabingytė (KTU) 26,48 sek.

200 m vyrų bėgime greičiausias buvo Dariuš Križanovskij  (VDU) 22,95 sek., aplenkęs antroje vietoje likusį sportininką Domantą Dobregą (LSU) 23,26 sek. ir trečioje Einių Trumpą (LSMU) 24,06 sek.

400 m bėgime moterims nugalėtoja tapo Erika Krūminaitė (KU) įveikusi per 0:57,08 sek., II vt. Hanna Zikeyeva (VU) 1:00,71 sek., III vt. Justina Pacevičiūtė (KTU) 1:03,66 sek.

400 m vyrų bėgime nugalėtoju tapo Artūras Jankauskas (LSU) nubėgęs per 50,19 sek., antroje vietoje liko Daniel Golovacki (MRU) 51,44 sek., trečioje Rokas Marcinkevičius (LSU) 52,55 sek.

800 m bėgime moterims nugalėtoja tapo Ramunė Klybaitė (LSU) 2:16,32 sek., antroje vietoje Audra Tamašauskaitė (MRU) 2:18,43 sek., trečioje vietoje Vilmantė Gruodytė (KU) 2:25,37 sek.

800 m bėgime vyrams pirmą vietą iškovojo MRU studentas Simas Bertašius 1:51,69 sek., antroje vietoje Robertas Vališauskas (ŠU) 1:56,58 sek., trečiąją vietą užėmė Justinas Laurinaitis (VGTU) 1:59,17 sek.

1500 m bėgime moterims nugalėtoja tapo Aurika Balsytė (ŠU) 4:58,73 sek., antra vieta atiteko Vilmantei Gruodytei (KU) 5:25,91 sek., trečiąją vietą iškovojo Gabrielė Brusokaitė (LSMU) 5:48,65 sek.

1500 m vyrų bėgime įveikęs trasą per 4:20,99 sek. nugalėtoju tapo Justinas Laurinaitis (VGTU), antroje vietoje Modestas Rusevičius (LSU) 4:25,73 sek., trečioje Evaldas Luneckas (VU) 4:43,27 sek.

3000 m bėgimas vyrams: I vt. Jaunius Strazdas (VU) 9:34,20 sek., II vt. Gediminas Janušis (VU) 10:04,03 sek., III vt. Ramojus Balevičius (VGTU) 10:52,97 sek.

4 x 200 m bėgime moterims nugalėtojomis tapo VU universiteto merginos 1:49,13 sek., II vt. KU komanda 1:54,83 sek., III vt. LSMU 2:01,17 sek.

4 x2 00 m vyrų bėgime nugalėtojais tapo ir ant aukščiausios pakilos lipo LSU universiteto komanda 1:35,97 sek., antroje vietoje liko VDU komanda 1:38,65 sek., trečioje VU komanda 1:39,42 sek.

Urtė Baikštytė (LSU) šuolio į aukštį rungtyje pasiekė savo geriausią sezono rezultatą ir užėmė pirmąją vietą 1,86 m (LAF taurės varžybose šoko 1,76 m.), II vt. Miglė Paulikaitė (VDU) 1,75 m ir III vt.  Akvilė Gedminaitė (KU) 1,60 m.

Dainius Pazdrazdis (LSU) įveikė 2,04 m kartelę ir tapo šuolio į aukštį rungties nugalėtoju, antra vieta atiteko Algirdui Asauskui (KTU) 2,00 m, trečia vieta Aleksui Vilkui (VDU) 1,90 m.

Šuolis į tolį merginų rungtyje nugalėtoja tapo Gabija Stočkutė (LSMU) 5,93 m, II vt. Simona Bukovskė (KTU) 5,69 m, III vt. Gabrielė Čeponytė (LSMU) 5,41 m.

Vyrų grupėje I vt. iškovojo Rimvydas Augys (VDU) 6,50 m, II vt. Linas Stasiūnas (ŠU) 5,94 m, III vt. Algirdas Asauskas (KTU) 5,46 m.

Trišuolis moterims: I vt. Vaida Padimanskaitė (VDU) 12,99 m, II vt. Simona Bukovskė (KTU) 12,51 m, III vt. Žaneta Kristina Levkovič (VDA) 11,09 m.

Trišuolis vyrams: I vt. Dominykas Petrosevičius (VDU) 14,75 m, II vt. Tomas Urbonavičius (LSU) 14,43 m, III vt. Lukas Krikštanavičius (KTU) 14,30 m.

Rutulio stūmimo moterų rungtyje nugalėtoja tapo Marija Šyvytė (LSU) 14,18 m, II vt. Eglė Zarankaitė (VU) 12.98 m, III vt. Kamilė Turskytė (LSMU) 12,25 m,

Rutulio stūmimo vyrų rungtyje nugalėtoju tapo Šarūnas Banevičius (MRU) 18.17 m, antroji vieta Karolis Maisuradzė (LSU) 16,17 m, trečia vieta Mindaugas Jurkša (LSU) 15,83 m.

Susumavus visus rezultatus nugalėtojų komandinė įskaita atrodo taip (nuo praeitų metų nepakitusi, lyderiai išlaikė savo pozicijas):

I vieta – Lietuvos sporto universiteto I – oji komanda (22136 taškai)

II vieta – Vilniaus universiteto komanda (17868 taškai)