LSSA posėdžio metu aptarti Lietuvos studentų čempionatų rezultatai bei artėjantys tarptautiniai renginiai

LSSA posėdžio metu aptarti Lietuvos studentų čempionatų rezultatai bei artėjantys tarptautiniai renginiai

2021 m. liepos 1 d. (ketvirtadienį) VDU botanikos sode įvyko išplėstinis Lietuvos studentų sporto asociacijos vykdomojo komiteto posėdis.

Posėdžio metu buvo aptarti 2020-2021 m. m. Lietuvos studentų čempionatų rezultatai, Nacionalinės studentų tinklinio, Lietuvos studentų futbolo ir krepšinio lygų veiklų rezultatai. Taip pat aptarti artėjantys 2022 m. Tarptautiniai renginiai bei Lietuvos studentų sporto šimtmečio minėjimas.

2019 - 2020 ir 2020 - 2021 mokslo metų sezonai buvo kupini iššūkių Lietuvos studentų sporto asociacijai bei universiteto sporto bendruomenei. 2019 m. šalyje paskelbtas karantinas privertė stabdyti/ nukelti šalies renginius ir baigti sezoną anksčiau laiko. 2020 m. rugsėjo mėnesį LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dėka  startavome nauju 2020-2021 m. m. sezonu, neilgai galėjome džiaugtis, spalio pabaigoje teko ir vėl į šoną atidėti visus suplanuotus darbus. Nuo kovo mėnesio nutarta organizuoti Lietuvos studentų čempionatus, laikantis visų aukšto meistriškumo sportui skirtų karantino reikalavimų. Dauguma universitetų nuo karantino paskelbimo perėjo į nuotolinį mokymą, tad dauguma studentų išvažiavo į savo gimtuosius miestus, universitetų sporto bazės buvo taip pat uždarytos, todėl dauguma neturėjo galimybių treniruotis. Teko kai kuriuos čempionatus atšaukti, perkelti į rugsėjo – lapkričio mėn. tikintis gausesnio dalyvių skaičiaus.

2020 - 2021 mokslo metais suorganizuota 23 Lietuvos studentų čempionatai, Lietuvos studentų 3 x 3 krepšinio, paplūdimio tinklinio ir studentų futbolo lygų čempionatai, Tarptautinis studentų sporto festivalis bei naktinis 3 x 3 krepšinio turnyras, rugsėjo mėn. asociacijos „Sportas visiems“ festivalyje Palangoje organizuotas paplūdimio rankinio turnyras.

Susumavus visus čempionatų ir lygų rezultatus pirmoje vietoje jau ne vienerius metus nugalėtojų poziciją išlaiko Lietuvos sporto universitetas, kuris iškovojo net 62 aukso, 46,5 sidabro, 39 bronzos medalius.

Pristatyti ir artėjantys tarptautiniai renginiai:

2021 m. gruodžio 11 – 21 d. Pasaulio žiemos žaidynės (Liucerna, Šveicarija)

2022 m. gegužės 20 – 22 d. SELL studentų žaidynės (Ryga, Latvija)

2022 m. birželio 26 d. liepos 7 d. Pasaulio vasaros žaidynės (Čengdu, Kinija)

2022 m. liepos 15 – 31 d. EUSA universitetų žaidynės (Lodzė, Lenkija).

Tikime, kad po ilgos pertraukos Lietuvos studentai sportininkai galės dalyvauti Tarptautiniuose sporto renginiuose.

Norime nuoširdžiai padėkoti, universiteto rektoriams, vadovams, direktoriams, sporto centrų vadovams, lygų prezidentams, treneriams, šalies federacijoms, Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui ir visiems, kurie prisidėjo, jog studentų sportas, išgyvenantis sudėtingus laikus, įvykdytų 2020-2021 m.m. sezoną.

Kaip bus vykdomas 2021-2022 mokslo metų sezonas išlieka sudėtingas klausimas, kadangi Lietuvos studentų sporto asociacija iš Sporto rėmimo fondo lėšų turi tik iki (pratęsus sutartį) gruodžio mėn.,  o 2022 metams finansavimo iš Sporto rėmimo fondo negauta, grindžiant jog tai yra nuolatinė veikla ir ji negali būti finansuojama per Sporto rėmimo fondą, tokį verdiktą išgirdo dauguma asociacijų vykdančių ilgametę veiklą tarp kurių ir asociacija “Sportas visiems”.

Norime ir tikime, kad sportas šalyje yra mylimas ir reikalingas.

 

2020 - 2021 mokslo metų rezultatų suvestinė