Lietuvos universitetų delegacija pasiruošusi šeštosioms Europos universitetų žaidynėms

Lietuvos universitetų delegacija pasiruošusi šeštosioms Europos universitetų žaidynėms

2024 m. liepos 12-24 dienomis Europos universitetų žaidynės vyks Vengrijoje. Šeštą kartą rengiamos žaidynės šį kart išsiskiria tuo, kad bus organizuojamos dviejuose miestuose: Debrecene ir Miškolce. Šios žaidynės yra didžiausias studentų sporto renginys Europoje ir vyksta kas 2 metai skirtinguose Europos miestuose. Prieš du metus žaidynės vyko Lodzės mieste (Lenkija) ir buvo kaip niekad sėkmingos Lietuvos delegacijai. Lietuvos universitetai Lietuvai padovanojo 5 aukso, 5 sidabro ir 8 bronzos medalius, tarp Europos šalių Lietuva užėmė 9 vietą ir šios žaidynės tapo sėkmingiausiomis nuo 2012 metų.

Planuojama, kad žaidynėse dalyvaus virš 6000 dalyvių, kurie atstovaus virš 400 universitetų iš 40 šalių. Studentai dėl medalių kovos 17 sporto šakų varžybose. Šiose žaidynėse dalyvaus ir mūsų šalies studentai sportininkai. Lietuvos delegaciją sudarys 76 sportininkai ir oficialūs asmenys, kovos 8 sporto šakų varžybose:

Karate – VDU sportininkas;

3 x 3 krepšinis - VDU ir VU vaikinai, LSMU merginos;

Dziudo – KTU ir VDU sportininkai;

Stalo tenisas - VDU merginų ir vaikinų komandos;

Krepšinis - VDU vaikinų komanda;

Badmintonas - VDU sportininkai;

Šachmatai – MRU merginų ir VU vaikinų komandos;

Paplūdimio tinklinis – VDU vaikinai, LSU merginos;

Žaidynių atidarymas vyks liepos 12 d. Miškolce.

Lietuvos studentų sportininkų dalyvavimas finansuojamas iš Nacionalinės sporto agentūros aukšto meistriškumo studentų sporto programos. Priminsime, kad Lietuva jau turi iš žaidynių, kurios vyksta nuo 2012 metų 12 aukso, 11 sidabro ir 19 bronzos medalių.

Tikimės, kad ir šį kartą mūsų studentai grįš su medaliais.

Daugiau informacijos apie žaidynes rasite adresu: https://eug2024.eu/ ir taip pat sekite mūsų Facebook ir Instagram paskyras.

Dėl padidėjusių sukčiavimo atvėjų ir žaidynių bei asociacijos vardo naudojimo siekiant naudos rekomenduojame naudotis tik oficialiomis paskyromis.