Lietuvos studentų sporto asociacijos posėdyje aptarti svarbiausi klausimai

Lietuvos studentų sporto asociacijos posėdyje aptarti svarbiausi klausimai

Birželio 17 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete vyko Lietuvos studentų sporto asociacijos baigiamasis posėdis, kuriame buvo aptarti svarbiausi asociacijos renginiai, artėjantys čempionatai ir iškilusios grėsmės studentų sportui.

LSSA prezidentė Indrė Čelkienė asociacijos nariams pristatė šiai dienai bene svarbiausią iškilusią grėsmę Lietuvos studentų sportui – LR JSR komisijos sprendimą išbraukti studentų sportą iš aukšto meistriškumo studentų sporto programos finansavimo. Svarstant šį siūlymą Sporto įstatymo klausymuose ir Seimo Jaunimo ir sporto reikalų  komisijos posėdyje Lietuvos studentų sporto asociacija  nebuvo informuota ir pakviesta, tad nebuvo galimybės apginti savo pozicijos. Priėmus tokį sprendimą studentų sportas visiškai liktų be aukšto meistriškumo veiklų finansavimo, nes jokio kito finansavimo modelio nėra ir negalėtų būti. Tad labai tikimės, kad trečiadienį vyksiančiame LRS ŠMK posėdyje šis siūlymas bus atmestas.

LSSA generalinė sekretorė Eglė Žibinskaitė kartu su LSKL, NSTL ir LSFL lygų vadovais apžvelgė 2023-2024 mokslo metų čempionatų ir lygų kalendorių. Dar kartą aptartos ir gegužės 17 – 19 d. vykusios SELL (Suomija, Estija, Latvija, Lietuva) studentų sporto žaidynės.
Bendroje medalių suvestinėje lyderių trejetukas išliko nepakitęs nuo praėjusių metų: Vytauto Didžiojo universitetas iškovojo 51 aukso, 24 sidabro ir 19 bronzo medalius, Lietuvos sporto universitetas 32 aukso, 26 sidabro ir 28 bronzos medalius, Vilniaus universitetas 26 aukso, 35 sidabro ir 34 bronzos medalius.

Aptarti ir artėjantys tarptautiniai studentų sporto renginiai. Jau liepos 2 – 7 dienomis mūsų stipriausi šalies irkluotojai startuos Roterdame vyksiančiame FISU pasaulio studentų čempionate, o Lietuvos universitetų komandos liepos 12 – 24 d. varžysis Europos universitetų žaidynėse, Vengrijoje. Taip pat studentų dar laukia ir FISU jėgos trikovės, orientavimosi sporto, baidarių-kanojų, laipiojimo sporto, paplūdimio tinklinio ir EUSA irklavimo čempionatai. 

 

2023-2024 metų renginių kalendorius

2023-2024 m.m. statistika

SELL studentų žaidynių medalių suvestinė