Lietuvos studentų plaukimo rinktinėje ryškiausios Lietuvos plaukimo žvaigždės

Lietuvos studentų plaukimo rinktinėje ryškiausios Lietuvos plaukimo žvaigždės

Lietuvos studentų plaukimo rinktinę FISU Pasaulio universitetų žaidynėse sudarys daugiau nei pusė plaukikų, kurie varžysis ir Fukuokoje vykstančiame Pasaulio plaukimo čempionate. Tai ne pirmas kartas, kai į studentų olimpinėmis vadinamas žaidynes plaukikai atvyksta iškart po pasaulio čempionato. Dažnai studentų čempionatas būna paskutinis sezono startas, sportininkų neslegia įtampa ir pasiekiami geri rezultatai. Kita vertus savo žodį taria ir nuovargis, tad bus įdomu stebėti kaip sumažėjusi įtampa, bet didelis nuovargis įtakos plaukikų rezultatus.

Lietuvos studentų rinktinę sudarys Andrius Šidlauskas (Lietuvos sporto universitetas), Kotryna Teterevkova (Vytauto Didžiojo universitetas), Tomas Navikonis (JAV), Erikas Grigaitis (Lietuvos sporto universitetas) ir Jokūbas Keblys (JAV).

Didelių dvejonių dėl vykimo į FISU Pasaulio universitetų žaidynes turėjusi Lietuvos plaukimo žvaigždė Kotryna Teterevkova neatskleidė kas tas dvejones išsklaidė, tačiau ją pamatysime plaukiant Chengdu baseine. Pati sportininkė pripažino, kad bus įdomu savo jėgas išbandyti varžybose iškart po pasaulio čempionato.

„Tikrai buvo abejonių ar dalyvausiu, bet norėjosi išbandyti savo jėgas po pasaulio čempionato. FISU Pasaulio universitetų žaidynėse gali vykdyti olimpinius normatyvus, tai prestižinės varžybos ir norėjosi gyvenime jas būti išbandžius,- apie apsisprendimą vykti į žaidynes pasakojo K. Teterevkova. – Pasaulio universitetų žaidynės bus paskutinis startas sezone, bus mažiau įtampos po pasaulio čempionato, tikiuosi pavyks pagerinti savo asmeninius rezultatus ir užimti aukštą vietą. Gal pavyks užkabinti olimpinį normatyvą.“

Didelės konkurencijos tikisi ir Andrius Šidlauskas atvykdamas į Chengdu mieste vykstančias žaidynes. Savo rungčių finaluose norintis plaukti sportininkas neabejoja, kad po pasaulio čempionato bus puikios formos.

„Manau, kad esu pasiruošęs labai gerai ir viskas bus taip pat labai gerai,- apie nusiteikimą pasakojo A. Šidlauskas. – Atvyksiu po pasaulio čempionato ir tikiu, kad rezultatai nebus prastesni nei pasaulio čempionate, o tai tikiuosi leis plaukti savo rungčių finaluose. Nesidomėjau kokie bus varžovai, bet tikiu, kad bus gera konkurencija, bus smagu varžytis.“

Lietuvos plaukikai FISU Pasaulio universitetų žaidynėse Chengdu mieste, Kinijoje savo pasirodymą pradės rugpjūčio 1 ir baigs rugpjūčio 7 dieną.