Lietuvos studentų krepšinio rinktinės treneris Aurimas Matulevičius - apie tai kodėl nėra Amerikoje žaidžiančių studentų rinktinėje

Lietuvos studentų krepšinio rinktinės treneris Aurimas Matulevičius - apie tai kodėl nėra Amerikoje žaidžiančių studentų rinktinėje

Kuomet Lietuvos krepšinio federacija paskyrė trenerį Aurimą Matulevičių vadovauti Lietuvos studentų rinktinei, idėja buvo aiški. Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis ir besidarbuojantis treneris turėjo pritraukti ten pat studijuojančius ir žaidžiančius studentus į rinktinę.

Pirminiuose rinktinės sąrašuose figūravo tokios pavardės kaip Marčiulionis ir Tubelis. Tačiau visus planus sujaukė Kinijos valdžios sprendimai dėl griežto karantino, kas neleido įvykti žaidynėms ne tik 2021 metais, bet ir 2022 metais kai visas pasaulis jau laisviau žiūrėjo į visus apribojimus.

Per tuos metus situacija pasikeitė kardinaliai. Ąžuolas Tubelis bando įsitvirtinti NBA, o Augustas Marčiulionis ruošiasi naujam vaidmeniui savajame universitete. Už Atlanto pradėjus mokėti algas ir studentams, nemažai jų keičia universitetus, o tai įtakoja jų apsisprendimą nevykti į rinktinę.

Apie rinktinės formavimą, sportavimo sąlygas Lietuvoje ir rinktinei keliamus tikslus pokalbis su Lietuvos studentų rinktinės vyriausiuoju treneriu Aurimu Matulevičiumi.

-        Kaip sekėsi surinkti norimus žaidėjus į rinktinę, su kokiais sunkumais teko susidurti?

-        Visų pirma, tai šios rinktinės formavimas užtruko visus metus. Ji į čempionatą turėjo vykti pernai, buvo visai kitų žaidėjų sutikimai žaisti už šią rinktinę. Per tuos metus vyko daug pokalbių, buvo atsisakymų, bet iš didelio sąrašo rinktinėje yra tas branduolys, kuris ir buvo planuose, komandai atstovaus tie žaidėjai kuriuos įsivaizdavau.

-        Anksčiau būdavo pagrindinė komanda ir studentų rinktinė. Šiais metais atsirado rezervinė rinktinė. Kokia Jūsų nuomonė apie šią rinktinę ir ar jos atsiradimas nesumaišė kortų formuojant studentų rinktinę?

-        Mūsų rinktinei tai įtakos neturėjo. Džiaugiuosi, kad yra tokie projektai, kad juos vysto krepšinio federacija. Tokie ir panašūs projektai leidžia vystytis Lietuvos krepšiniui. Tokios rinktinės suteikia dėmesio krepšininkams, treneriams, sudaro sąlygas pasirodyti žaidėjams ir tai labai sveikintina.

-        Kokie komandos planai iki žaidynių?

-        Liepos 14 dieną išskrendame į Kiniją ir ten pratęsime pasiruošimą. Bus sudarytos sąlygos ne tik treniruotis, bet ir žaisime draugiškame turnyre. Tad tęstinumas bus išlaikytas. Čia pradėta stovykla bus pratęsta Kinijoje, adaptuosimės, aklimatizuosimės.

-        Paskutinį kartą iš žaidynių Lietuvos studentų krepšinio rinktinė grįžo su aukso medaliais. Kokie tikslai keliami šiais metais rinktinei?

-        Aš esu maksimalistas ir man norisi aukso. Tačiau reikia įvertinti ir varžovus bei tai, kad mes sužaidę vos kelias draugiškas rungtynes ir tas mūsų pajėgumas dar iki galo nesimato. Todėl keliam tikslą iškovoti medalius ir tikime, kad tai bus aukščiausios prabos medaliai.

-        Ar galite papasakoti, kaip atsidūrėte studentų sporte ir konkrečiai studentų rinktinėje?

-        Tam padėjo artimas bendravimas ir bendradarbiavimas su Lietuvos krepšinio federacija. Padedu moksleiviams ir studentams atvykti į Lietuvą vasaros metu, tenka bendrauti su federacijos žmonėmis, jie artimiau pažinojo mane ir suteikė progą treniruoti rinktinę.

-        Tik pradėjus formuoti studentų rinktinę sąrašuose figūravo daugiau ar mažiau garsios pavardės žaidžiančios už Atlanto. Kas sutrukdė šiems žaidėjams prisijungti prie rinktinės?

-        Geras klausimas. Aš lygiai taip pat keliu sau klausimą kodėl treneris iš Amerikos, o žaidėjų iš ten nėra. Bet pavyzdžiui A. Marčiulionis turi ruoštis naujam vaidmeniui savo universitete, nes kiek man žinoma, kitais metais jis bus vienas iš dviejų įžaidėjų savo universitete ir jo vaidmuo lyginant su šiais metais keisis kardinaliai. Todėl jis pasirinko rezervinę rinktinę, kuri sportuos trumpiau, turės tik draugiškas rungtynes ir tai jam netrukdys grįžti į universitetą. Ą. Tubelis turi Vasaros lygą, jo mintys dabar ten ir dėl jo klausimų nekyla kodėl jis ne su mumis. Gediminas Juozapaitis ir Martynas Varnas žaidžia Kanados lygoje. Armandas Plintauskas ir Lukas Gudavičius keitė universitetą, o keičiant universitetą jiems privaloma vasarą būti ten ir susipažinti su naujo universiteto tvarka. Rytis Petraitis turėjo peties operaciją, nes buvo patyręs traumą. Ir taip gali vardint ir vardint, bet tiesiog taip susiklostė aplinkybės ir remsimės Lietuvos universitetų krepšininkais. Bet pažadu, kad kitais metais Amerikoje žaidžiančių studentų rinktinėje tikrai bus.

-        Grįžkime prie šių metų rinktinės. Kurie žaidėjai, Jūsų nuomone, formuos šios komandos veidą?

-        Visi. Pavyko surinkti lygiaverčių žaidėjų grupę ir kiekvienas gali būti lyderis. Todėl ir treniruotėse neakcentuojame vieno ar kelių žaidėjų, duodame daug laisvės ir viskas priklausys nuo jų pačių. Turėsime daug draugiškų rungtynių, visi gaus šansą pasirodyti ir tikiuosi tuo šansu pasinaudos.

-        Ar yra žinoma kokio lygio varžovai laukia ir kas bus pagrindiniai konkurentai dėl aukščiausių apdovanojimų?

-        Kol kas visą dėmesį susikoncentravę į savo komandą. Dar neseniai turėjome 16 žaidėjų, reikėjo pasirinkti dvyliktuką. Bet tikrai bus stiprūs Jungtinių Amerikos Valstijų studentai, kiek teko domėtis bus stiprūs ir lenkai. Turime stiprius trenerius skautus, būnant Kinijoje daugiau sužinosime apie kitus varžovus. 

-        Gal galite palyginti sportavimo sąlygas Amerikoje ir Lietuvoje?

-        Lietuvoje radau tokias sąlygas, kokių retai rasi Amerikoje. Žinoma, yra tų nerealių sąlygų ir Amerikoje, bet ne visur, o Lietuva nuėjusi šiuo klausimu labai toli į priekį. Sportuojame Vytauto Didžiojo universiteto sporto bazėje, sąlygos aukščiausio lygio. Lietuvos krepšinio federacija mūsų komandai vadovauti patikėjo Adui Juškevičiui, kuris išsprendžia visus buitinius klausimus, todėl lieka tik susikoncentruoti į krepšinį. Džiaugiuosi čia būdamas, o kai turi tokias sąlygas, norisi atsilyginti gerais rezultatais, kas tikiu ir įvyks.      

Lietuvos studentų krepšinio rinktinė išvyks į Kiniją liepos 14 dieną, kur Gongliu ir Jiningo miestuose sužais šešerias kontrolines rungtynes su Kinijos aukščiausios lygos klubu, Sakartvelo klubu bei Lenkijos studentų rinktine. Į Čengdu esantį studentų miestelį Lietuvos studentų krepšinio rinktinės delegacija persikels liepos 24 d. Krepšinio turnyras žaidynėse vyks 10 dienų nuo liepos 28 d. iki rugpjūčio 6 d.

Lietuvos studentų krepšinio rinktinė varžysis A grupėje, kartu su Taivano, Kinijos ir Brazilijos rinktinėmis.