Lietuvos studentų krepšinio rinktinės kova dėl medalių baigta

Lietuvos studentų krepšinio rinktinės kova dėl medalių baigta

Lietuvos studentų rinktinė krito pasaulio universitetų žaidynių ketvirtfinalyje.

Aurimo Matulevičiaus auklėtiniai po dramatiškos ir permainingos kovos 75:78 (22:19, 18:12, 13:24, 22:23) suklupo prieš Argentinos krepšininkus ir turnyrą užbaigs kova dėl 5-osios vietos.

Pirmoje mačo dalyje lietuviai laikėsi priekyje ir netgi buvo pasiekę dviženklį pranašumą. Visgi po pertraukos priešininkai perėmė iniciatyvą ir viskas sprendėsi per paskutiniąsias dešimt minučių.

Lemiamu metu į šturmą pakilę lietuviai po Mariaus Valinsko tritaškio priartėjo per metimą (75:77). Argentiniečiai prametė iš toli ir mūsiškiai savo išpuoliui turėjo 8 sekundes. Visgi šįkart M. Valinsko metimas buvo netikslus, oponentai realizavo baudos metimą, o Nojaus Mineikio mestas kamuolys nuo kitos aikštelės pusės buvo netikslus. 

Keturi žaidėjai lietuviams pelnė dviženklį taškų skaičių – M. Valinskas (14), Kristupas Žemaitis (12), Arnas Beručka (12) ir N. Mineikis (11).

Penktadienį 14.30 val. mūsiškiai kausis su Čekijos ir Suomijos poros pralaimėtojais.

Lietuva: Marius Valinskas 14, Kristupas Žemaitis ir Arnas Beručka po 12, Nojus Mineikis 11, Vitalijus Kozys, Tomas Zdanavičius ir Paulius Danusevičius po 6.

Argentina: Facundo Corvalanas 26, Mateo Chiarini 13, Agustinas Barreiro 11, Bautista Lugarini 10, Sebastianas Lugo 8, Enzo Filippetti 6.