Lietuvos studentų krepšinio rinktinė įveikė Ukrainą ir pakilo į pirmą turnyrinės lentelės vietą (nuotraukos, komentaras)

Lietuvos studentų krepšinio rinktinė įveikė Ukrainą ir pakilo į pirmą turnyrinės lentelės vietą (nuotraukos, komentaras)


Lietuvos studentų krepšinio rinktinė Taipėjuje vykstančiose pasaulio studentų vasaros žaidynėse (universiadoje) susitiko su turnyro lydere ir nė vieno pralaimėjimo iki tol neturėjusia Ukrainos rinktine. Po atkaklios ir lygios kovos rezultatu 76:71 (18:18, 16:16, 22:20, 20:17) pergalę iškovojo Lietuvos studentų rinktinė.

Pirmoje rungtynių pu(sėje aikštelėje vyko lygi kova. Iki antrojo kėlinio likus žaisti dvi minutes ukrainiečiai surengė spurtą, bet išlaikyti persvaros nesugebėjo, nes ukrainiečių treneris užsidirbo techninę pražangą. Tuo pasinaudoję lietuviai persverė rezultatą savo naudai 31:30. Po akimirkos ukrainiečiai persvarą susigrąžino, tačiau Evaldas Šaulys su antro kėlinio sirena smeigė tritaškį ir rezultatas tapo lygus 34:34.

Antroje susitikimo pusėje Lietuvos studentai visą laiką pirmavo nedidele taškų persvarą. Nors ukrainiečiai bandė lietuvius vytis, užtikrinčiau sužaidę rungtynių pabaigą lietuviai iškovojo pergalę ir su trimis pergalėmis bei vienu pralaimėjimu tapo D grupės lydere.   

"Pergalę lėmė mūsų nusiteikimas. Treneris akcentavo, kad tai labai svarbios rungtynės, kad jas pralaimėję galime nepatekti į stipriausių aštuntuką. Rungtynėse rizikavome su jų mažais žaidėjais, leidome jiems daugiau atakuoti. Žinojome, kad varžovai žais agresyviai, bus daug kontakto, todėl davė to kontakto atgal", - po rungtynių kalbėjo vienas Lietuvos studentų rinktinės lyderių Ignas Vaitkus.

"Prieš rungtynes žinojome, kad jie žaidžia agresyvų, kietą krepšinį. Buvo užduotis laimėti lentą, kurią laimėjom 48:29. Jų didelis žmogus kiek netikėtai pataikė daug tolimų metimų. Labai džiaugiuosi vyrų nusiteikimu, kad Martynas Sajus grįžo po traumos, manau sužaidėme geras rungtynes, - po pergalės šnekėjo vyr. treneris Tomas Masiulis. - Rungtynių pabaigoje padarėme keletą klaidelių, kas neleido ramiai pabaigti rungtynių. Bet labai gerai suvadovavo Dovis Bičkauskis. Paskutinis varžovas, kad ir neturi daug pergalių, yra pavojingas, turi daug metikų, bus sunkios rungtynės, mes kovosime iki galo, nes pergalė leis užsitikrinti pirmą vietą grupėje."

Lietuva: Regimantas Miniotas ir Ignas vaitkus po 13 tšk., Evaldas Šaulys ir Dovis Bičkauskis po 12 tšk.

Ukraina: Viecheslav Petrov - 16 tšk., Volodymyr Shevchenko - 15 tšk., Ihor Boiarkin - 10 tšk. 

Lietuviai grupių kovas pabaigs rytoj rungtynėmis prieš Rusijos rinktine. Rungtynių pradžia 12:30 val. Lietuvos laiku.