Europos universitetų žaidynėse Lietuvos šachmatininkų medalių gausa ir puikūs krepšininkų bei paplūdimio tinklininkų pasirodymai

Lenkijos mieste Lodzėje vykstančiose V-se Europos universitetų žaidynėse puikiai pasirodė mūsų šalies šachmatininkai. Jie per keturias dienas vykusį šachamatų turnyrą iškovojo du aukso, du sidabro ir du bronzos medalius.

Pirmomis dienomis buvo žaidžiamas „Rapid“ turnyras, kurio metu sidabro medalį asmeninėje įskaitoje iškovojo Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentas Paulius Pultinevičius. Tuo tarpu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentė Giedrė Vanagaitė asmeninėje įskaitoje iškovojo bronzos medalį.

Komandinėje „Rapid“ turnyro įskaitoje MRU studentai buvo per laiptelį nuo medalių ir liko ketvirti, o LSMU merginos tenkinosi šešta vieta.

Paskutinę dieną buvo žaidžiamas „Blitz“ turnyras ir čia lietuviams sekėsi dar geriau. Mūsų šalies atstovai iškovojo tris medalius, o vyrų komandinėje įskaitoje Mykolo Romerio universiteto žaidėjai neturėjo lygių ir namo grįžta ne tik su aukso medaliu, bet ir su nugalėtojų taure.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstovė Giedrė Vanagaitė „Blitz“ turnyre iškovojo antrą vietą. Vyrų „Blitz“ turnyre aukso medalį iškovojo Mykolo Romerio studentas Paulius Pultinevičius, o to pačio universiteto atstovas Tomas Laurušas liko trečias.

Po puikaus šachmatininkų pasirodymo Lietuva bendroje medalių įkaitoje rikiuojasi penktoje vietoje.

Europos studentų žaidynėse Lietuvos delegaciją sudaro arti 130 dalyvių, kurie atstovauja 7 universitetus ir varžosi 10-je sporto šakų.

Be šachamatininkų puikius rezultatus rodo ir Lietuvos krepšininkai bei paplūdimio tinklinio komandos.

Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetų tris prieš tris krepšinio komandos iškovojo po 7 pergales ir šiandien išsiaiškins galutines vietas pusfinaliuose ir finaluose. Abi komandos sėkmės atveju pusfinaliuose gali susitikti finale.

Tuo tarpu Vilniaus universiteto merginų paplūdimio tinklinio ir Vytauto Didžiojo universiteto vaikinų paplūdimio tinklinio komandos taip pat šiandien kovos pusfinaliuose ir sieks vietos finale.

Europos universitetų žaidynės vyksta kas du metus. Belgrade turėjusios vykti žaidynės buvo nukeltos dėl pandemijos ir jų rengimo teisę perėmė Lodzės miestas (Lenkija). Tai vienas masiškiausių sporto renginių Europoje. Šiais metais žaidynėse laukiama 4200 dalyvių. Priminsime, kad nuo 2012 metų vykstančiose žaidynėse mūsų šalies sportininkai iškovojo 7 aukso, 6 sidabro ir 11 bronzos apdovanojimų.