Lietuvos krepšininkai – Universiados finale! (video komentarai, nuotraukų albumas)

Lietuva Taipėjuje (Taivanas) vykstančioje Universiadoje iškovojo dar vieną, jau šeštąjį, medalį, tačiau kol kas nėra aišku ar tai auksinis, ar sidabrinis medalis.  Šio medalio autoriai – Lietuvos studentų krepšinio rinktinės nariai, pusfinalyje rezultatu 77:75 įveikę latvius ir prasibrovę į didįjį finalą.

Dėl Universiados čempionų vardo lietuvaičiai antradienį finale kovos su JAV studentų rinktine, kuri kitame pusfinalio susitikime rezultatu 93:61 nukovė Serbijos krepšininkus.

Lietuvos krepšininkai, treniruojami Tomo Masiulio, pusfinalio dvikovą pradėjo geriau – trūktelėjo į priekį – 9:4, 11:6. Tačiau tuoj pat latviai atsakė atkarpą 7:0 ir persvrė rezultatą savo naudai – 13:11.

Lietuvių varžovai laimėjo ir pirmąjį kėlinį – 17:13.

Įpusėjus anntrajam kėliniui po dviejų Regimanto Minioto taiklių tritaškių ir Kristupo Žemaičio dvitaškio lietuviai perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas – 30:26. Į didžiąją pertrauką mūsiškiai išeliavo pirmaudami 36:33.

Trečiajame kėlinyje lietuvių pranašumas vienu metu buvo išaugęs iki 8 taškų – 51:43, tačiau persvaros ilgiau išlaikyti nepavyko – tuoj pat latviai atsakė sėkminga atkarpa 9:0 ir jau vienu tašku buvo priekyje – 52:51.

Tada jau ilgą laiką rungtynės vyko taškas į tašką – trečiasis kėlinys baigėsi lygiosiomis – 56:56.

Ketvirtojo kėlinio viduryje kelis sėkmingus epizodus sužaidęs Klaipėdos universiteto studentas Ignas Vaitkuspadėjo susikrautį 8 taškų pranašumą – 70:62 ir lietuviai pergalės iš rankų jau nebepaleido.

Latviai dar buvo priartėję iki minimumo – 69:70, tačiau tuoj pat labai reikalingą tritaškį pataikė Regimantas Miniotas, atstatęs saugesnį atstumą – 73:69.

Iki rungtnių pabaigos likus 1 min. 7 sek. R. Miniotas, stabdydamas varžovą, patyrė kojos traumą ir aikštę paliko tik su medikų pagalba ant neštuvų. Gali būti, kad jis patyrė kojos lūžį.

Po šio epizodo latviai dviem baudų metimais išlygino rezultatą – 73:73. Kitoje atakoje Tomas Dimša pelnė du taškus, tačiau latviai atsakė tuo pačiu ir iki rungtynių pabaigos likus 30 sek. Rezultatas vėl buvo lygus – 75:76.

Tada taiklią ataką surezgė Evaldas Šaulis, išvesdamas lietvius į priekį – 77:75. Latviai per likusias 15 sek. rezultatyvios atakos suregzti nebepajėgė ir lietuviai triumfuoja.

Lietuva - Latvija - 77:75 (13:17, 23:16, 20:23, 21:19)

Lietuva: Ignas Vaitkus 20 (9/11 dvit.), Donatas Tarolis (7 atk. kam.) ir Tomas Dimša (7 atk. kam., 5 rez. perd.) po 13, Regimantas Miniotas 9.

Latvija: Guntis Sipolinis 23, Linardas Jaunzemis 19, Renaras Birkanas 12.

Sekmadienį vykęs ketvirtfinalis buvo ne ką mažiau dramatiškesnis - dvikovoje su Argentina lietuvius išgelbėjo paskutinę akimirką pergalingus taškus pelnęs I. Vaitkus - 72:70.

Priminsime, kad Lietuvai Universiadoje tris medalius iškovojo plaukikas Danas Rapšys (du aukso ir vieną bronzos) ir du (sidabro ir bronzos) dziudo atstovė Santa Pakenytė.

Šiandien nuo 13 val. Lietuvos laiku (Taivano laiku nuo 18 val.) Universiados ešuolio į aukštį rungtyje varžysis Vilniaus universiteto (VU) magistrantė Airinė Palšytė.

Dar šiandien nuo 13.20 val. (Lietuvos laiku) finalinėse disko metimo varžybose dalyvaus Domantas Poška.