Lietuvoje vyks FISU pasaulio studentų šiuolaikinės penkiakovės čempionatas

Lietuvoje vyks FISU pasaulio studentų šiuolaikinės penkiakovės čempionatas

Lietuvai suteikta teisė 2024 metais organizuoti FISU pasaulio studentų šiuolaikinės penkiakovės čempionatą. Jį kartu su Lietuvos studentų sporto asociacija organizuos Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija, o partneriais sutiko būti Lietuvos sporto universitetas. Numatyta, kad čempionatas vyks 2024 metų rugpjūčio mėnesį, tiksli data dar derinama.

Liepos 7-9 dienomis Lietuvoje vieši čempionato inspektavimo grupė, kurią sudaro FISU čempionatų sporto direktorius Alejandro Guerra, koordinatorius Paulo Sivieri ir Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės federacijos (UIPM) atstovas Cristóbal Rodriguez. Delegacija inspektuoja sporto bazes, apgyvendinimo vietas kuriose planuojama vykdyti čempionatą.

Delegaciją priėmė Lietuvos sporto universiteto rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė, apžiūrėtos Lietuvos sporto ir Vytauto Didžiojo universitetų sporto bazės.

Po susitikimo Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentė Indrė Čelkienė pasidžiaugė, kad tarptautiniai renginiai sugrįžta į Lietuvą ir viliasi, kad tai bus puikus impulsas garsinti Lietuvos ir kartu Kauno vardą, kaip vietą, tinkamą tarptautiniams sporto renginiams.

„Paskutinį kartą pasaulio studentų sporto renginys Lietuvoje vyko 2006 metais. Tuomet Trakuose vyko irklavimo čempionatas, - sakė Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentė Indrė Čelkienė. – Džiugu, kad tokio lygio renginys vėl grįžta į Lietuvą. Tikiu, kad tokio lygio renginys pakels studentų sporto populiarumą, ko visi mes ir siekiame. Džiugu, kad Kaune atsiranda sporto bazės, galinčios priimti tarptautinius renginius. Glaudžiai bendradarbiaujant universitetams, Lietuvos studentų sporto asociacijai, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijai ir Kauno miesto savivaldybei galime surengti šį renginį, kuris ne tik garsins Kauno vardą tarptautiniu mastu, bet ir parodis visiems, kad atsinaujinusi sporto infrastruktūra paverčia Kauną labai patrauklia vieta tokiems renginiams rengti.“

Foto: Žilvinas Slauskis