Laura Svarytė: puikiai prisimenu savo pirmąsias SELL studentų žaidynes

Laura Svarytė: puikiai prisimenu savo pirmąsias SELL studentų žaidynes

Šių metų gegužės 17 dieną prasidėsiančios SELL studentų žaidynės į laikinąją sostinę sukvies arti pusantro tūkstančio sportininkų iš pusšimčio universitetų. Šiais metais prie žaidynių sumanytojų - Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos - prisidės ir studentai iš Rusijos, Lenkijos ir tolimosios Kinijos. Vieniems sportininkams tai bus eiliniai startai, kitiems pirmosios tarptautinės varžybos. Bet kaip būna visada po studentų sportinių renginių, visi jaunuoliai sutartinai kartos, kad atstovavimas savo šaliai, universitetui, yra tai, ko neįmanoma pamiršti. 

Po sunkaus ir alinančio sezono, savo universitetui niekada neatsisako atstovauti Laura Svarytė. Krepšininkė ne tik ruošiasi su komanda atstovauti Lietuvos sporto universitetą moterų krepšinio varžybose, bet ir varsto dėstytojų duris, nes ruošiasi ginti magistro darbą. 

" - Savo pirmose SELL studentų žaidynėse dalyvavau dar būdama moksleivė. Puikiai atsimenu tas varžybas, jos vyko Kauno halėje ir žaisti joje buvo jaudinanti patirtis, - pasakoja Laura Svarytė. - Po to nepraleidau nė vienų SELL studentų žaidynių, tik pernai nepavyko sudalyvauti. 

Man studentų sportas buvo ta vieta kur galėjau pailsėti nuo klubuose patiriamos įtampos dėl rezultato. Ateini, savas kolektyvas, niekas nereikalauja, gali žaisti savo malonumui ir parodyti tikrąjį savo žaidimą. Be sportinės pusės, studentų sportas visada asocijuojasi su kelionėmis ir jų metu patirtais nuotykiais. Tiek visko buvo, kad ir knygą galėtum parašyti. 

Aš niekada neatsisakau padėti savo universitetui, labai laukiu šiųmečių SELL studentų žaidynių, nes žaisime namuose, prie savų žiūrovų. "

Laurai Svarytei patikėta nešti Lietuvos veliavą per iškilmingą SELL studentų žaidynių atidarimo ceremoniją. 

Dziudo kovotojas Rokas Nenartavičius metams sustabdęs mokslus Lietuvoje ir juos praleidęs besimokydamas Japonijoje, grįžęs taip pat su malonumu atstovauja savo Lietuvos sporto universitetui. Puikiai Rokas atsimena ir Suomijoje vykusias savo pirmąsias SELL studentų žaidynes. Lengva jas prisiminti, nes tapo čempionu. Beja, Rokas tapo čempionu visose savo dalyvautose SELL studentų žaidynėse. 

" - SELL studentų žaidynės ir visas studentų sportas man visų pirma asocijuojasi su vienybės jausmu, - apie savo santykį su studentų sportu pasakoja Rokas. - Visas miestas, kur vyksta žaidynės, būna pilnas žaidynių dalyvių. Lietuvius gali atpažinti iš žalios aprangos, visi vieningi, bendrauja, būna labai smagu. 

SELL studentų žaidynėse kiek dalyvavau, tiek laimėjau, tikiuosi ir šiais metais pavyks laimėti. Bus smagu vėl visus pamatyti, pabendrauti ir vėl pajusti tą visus vienijantį atstovavimo savo šaliai jausmą".

Be krepšinio ir dziudo, šiais metais sportininkai varžysis futbolo, stalo teniso, badmintono, lengvosios atletikos, regbio, šachmatų, plaukimo, jėgos trikovės, orientavimosi, tinklinio, graikų-romėnų imtynių ir jėgos trikovės rungtyse. 

Dauguma sporto šakų savo pasirodymus pradės nuo ankstaus gegužės 17 d. ryto. Visą tvarkaraštį galite rasti paspaudę ant nuorodos: https://lssa.lt/sell2019/schedule

Gegužės 17 dienos vakare, 19 val. Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje vyks įspūdinga žaidynių atidarymo ceremonija.