Klaipėdos universiteto triumfu Prezidento V. Adamkaus akivaizdoje pasibaigusiose SELL studentų žaidynėse pagyros VDU sporto kompleksui

Klaipėdos universiteto triumfu Prezidento V. Adamkaus akivaizdoje pasibaigusiose SELL studentų žaidynėse pagyros VDU sporto kompleksui

Vienas didžiausių Baltijos šalių studentų sporto renginių, kurį organizavo Lietuvos studentų sporto asociacija – XXXIX SELL studentų žaidynės – vyko gegužės 16-19 dienomis Kaune.

SELL studentų žaidynės į Kauną sukvietė virš 1300 dalyvių iš 10 valstybių (Latvijos, Lietuvos, Estijos, Suomijos, Belgijos, Vokietijos, Lenkijos, Italijos, Slovakijos ir Rumunijos), kurie atstovavo 36 aukštąsias mokyklas. Studentai galėjo varžytis 14-oje sporto šakų.

Europos universitetų sporto asociacijos (EUSA) ir Tarptautinės studentų sporto federacijos (FISU) globojamas renginys prasidėjo iškilminga atidarymo ceremonija, kurios metu susirinkusius dalyvius pasveikino EUSA prezidentas Adamas Roczekas, kuris savo kalboje pabrėžė tokių renginių svarbą sporto bendruomenei. Atidarymo ceremonijoje taip pat dalyvavo ir Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Aistė Zedelytė-Kaminskė, kuri po sveikinimo kalbos ir paskelbė, kad žaidynės atidarytos.

SELL studentų žaidynės kas keturis metus rotacijos principu vyksta Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje. Ir būtent iš priimančių šalių pavadinimų pirmųjų raidžių ir susidaro žaidynių pavadinimas. Šiais metais žaidynėse Lietuvoje studentai sportininkai galėjo varžytis krepšinyje, trijulių krepšinyje, mažajame futbole, tinklinyje, plaukime, jėgos trikovėje, orientavimesi, stalo tenise, badmintone, paplūdimio tinklinyje, sportiniame laipiojime, dziudo, šachmatuose ir lengvojoje atletikoje.  

Žaidynės vyko Lietuvos sporto, Kauno Technologijos, Vytauto Didžiojo universitetų sporto bazėse, „Žalgirio arenos“ baseine, Birštono sporto centro stadione ir „Boulder house“ laipiojimo centre.

Lietuvos studentų sporto asociacijos generalinė sekretorė Eglė Žibinskaitė pasidžiaugė, kad Kaune vyko tokio dydžio renginys, kuris nustebino dalyvių skaičiumi ir įrodė, kad Kaunas ne tik augantis, bet ir studentiškas bei sportiškas miestas.

„Pernai Tartu mieste vyko šimtosios SELL studentų žaidynės, o jų organizatoriai skundėsi mažėjančiu dalyviu skaičiumi, todėl organizuojant žaidynes Kaune buvo neramu, kiek dalyvių sulauksime. Tačiau lūkesčiai buvo viršyti, šiais metais dalyvių skaičiumi beveik dvigubai aplenkėme prieš metus vykusias žaidynes,- pasakojo E. Žibinskaitė. – Be to, tai buvo pirmos žaidynės, kurias organizavome po rinkimų mūsų studentų sporto asociacijoje ir norėjosi įrodyti, kad galime suorganizuoti tokio lygio renginį. Jautėme didelį aukštųjų mokyklų palaikymą viso pasiruošimo metu, kas leido sukurti šventę. Prie jos sėkmės prisidėjo ir nuostabi miesto sporto infrastruktūra. Ne vieną pagyrą žaidynių metu iš dalyvių girdėjome apie Vytauto Didžiojo universiteto V. Adamkaus sporto kompleksą, plaukikai džiaugėsi „Žalgirio arenos“ baseino erdvėmis, o ten suorganizuotos plaukimo varžybos ir dėmesys dalyviams buvo aukščiausio lygio.“

Geriausiai SELL studentų žaidynėse pasirodė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) sportininkai, kurie iškovojo 52 medalius (26 aukso, 14 sidabro, 12 bronzos). VDU sportininkai puikiai pasirodė badmintono varžybose, kur daugelis medalių atiteko minėto universiteto sportininkams, dziudo varžybose iškovoti 7 aukso ir 3 sidabro medaliai, o lengvosios atletikos rungtyse iškovota 5 aukso, 7 sidabro ir 1 bronzos medaliai. VDU moterų tinklinio ir vyrų paplūdimio tinklinio komandos tapo čempionais.

Antri medalių lentelėje išsirikiavo Lietuvos sporto universiteto (LSU) sportininkai, kurie iškovojo 46 medalius (18 aukso, 13 sidabro, 15 bronzos). Geriausiai LSU sportininkams sekėsi lengvojoje atletikoje, kur iškovoti 7 aukso, 3 sidabro ir 6 bronzos medaliai. Dziudo varžybose iškovota 12 medalių, o plaukime – 10 medalių.

Trečioje vietoje liko Vilniaus universiteto (VU) sportininkai, kurie iškovojo 43 medalius (13 aukso, 19 sidabro, 11 bronzos).

Žaidynės baigėsi pergalingu Klaipėdos universiteto krepšininkų pasirodymu didžiajame finale, kuriame nugalėta Vytauto Didžiojo universiteto antroji komanda. VDU V. Adamkaus sporto komplekse finalines rungtynes stebėjo Lietuvos Respublikos Prezidentas ir VDU garbės daktaras Valdas Adamkus. Jis įteikė visiems komandinių sporto šakų čempionėmis tapusių komandų kapitonams pirmos vietos apdovanojimus.

Apdovanojimų ceremoniją užbaigė visų SELL žaidynių neatsiejama tradicija – žaidynių vėliavos perdavimas. Žaidynes organizavusios Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentė Indrė Čelkienė žaidynių vėliavą perdavė kitais metais žaidynes rengsiančios Suomijos studentų sporto federacijos prezidentui Mio Kortelainenui.

„Žaidynės baigėsi, bet ilsėtis nėra kada,- pasibaigus žaidynėms sakė LSSA prezidentė I. Čelkienė. – Pagal nuostatus Lietuvoje vykstant SELL žaidynėms, mes neorganizuojame tų sporto šakų čempionatų, todėl dalyvavimas SELL žaidynėse taip pat yra ir atranka į studentų Europos ir pasaulio čempionatus. Mūsų noras ir didžiausias tikslas Lietuvos sportuojančius studentus išvežti į tarptautinius čempionatus, ten atstovauti ir garsinti Lietuvos vardą. Labai džiugu, kad medalių lentelės viršūnėje tiek daug Lietuvos universitetų, kai kurios pergalės ir čempionai kiek netikėti, sportinė konkurencija tarp universitetų didėja ir tai tik padeda sportui vystytis ir žengti į priekį.“

Visi rezultatai - https://lssa.lt/sell2024/