Ketvirtoji diena EUSA žaidynėse: VDU krepšininkų dominavimas ir apmaudus LSU rankininkių pralaimėjimas

Ketvirtoji diena EUSA žaidynėse: VDU krepšininkų dominavimas ir apmaudus LSU rankininkių pralaimėjimas

VDU krepšinio trijulių komanda 4 -iose universitetų žaidynėse, kurios vyksta Portugalijoje, Koimbros mieste sau lygių kol kas nesutinka. Šešių komandų A grupėje VDU krepšininkai įveikė visas penkias komandas ir grupėje užėmė pirmąją vietą. Nugalėtas Polytechnic Porto (19:6), Uni of Coimbra (21:13), Uni of Pecs (21:13), Uni of Veliko Turnovo (21:12) ir Uni of Pitesti (21:10). Aštunfinalyje lietuviai kol kas sužaidė geriausias turnyro rungtynes ir nepaliko vilčių University of Primorska krepšininkams (21:14). 

"Grupėje sekėsi visai neblogai, laimėjome visas rungtynes, - po pasibaigusio aštunfinalio mačo pasakojo varžovus į neviltį tritaškiais metimais varęs Aurimas Urbonas. - Nors grupėje užėmėme pirmąją vietą, o aštunfinalyje žaidėme su ketvirta, varžovas nebuvo iš silpnųjų. Rungtynėse pavyko sumesti savo metimus, to pakako pasiekti pergalę. Manau mes jos buvome verti."

Liepos 18 d. 13:00 val. Lietuvos laiku VDU krepšininkai stos į kovą ketvirfinalyje. 

LSU merginų trijulių komanda tokiais gerais rezultatais kaip VDU krepšininkai pasigirti negali. Keturių komandų grupėje pergalių iškovoti nepavyko ir merginos kovos tik del 13 - tos vietos. 

Atkrintamosios prasidėjo ir moterų rankinio varžybose. Čia LSU rankininkės susigrūmė su galingai atrodančiomis Prancūzijos rankininkėmis iš Aix-Marseille universiteto. Rungtynes labai kovingai pradėjusios lietuvės pirmavo iki antrojo kėlinio vidurio. Būtent tada lietuvėms niekaip nepavykus užpulti ir pelnyti įvartį, prancūzės perėmė iniciatyvą ir išlaikė ją iki rungtynių pabaigos. Pralaimėjimas LSU rankininkėms užkirto kelią pakovoti dėl medalių. Jau liepos 18 d. merginos pradės kovas dėl 5 - ios vietos. 

"Pradėjom labai gerai, net nesitikėjom, kad taip gerai viskas gausis, - po rungtynių pasakojo rezultatyviausia rungtynių žaidėja Grėta Burkaitė. - Stebėjom jų rungtynes, matėme, kad stiprios, galvojome, kad gerai nepasipriešinsime joms, bet parodėme ką galime. Pritrūko mums jėgų rungtynių pabaigoje, dėl nuovargio pradėjome klysti, žaisti po vieną."

"Įvyko tai kas turėjo įvykti. Atvykus į turnyrą be trijų, o tai jau pusė komandos, pagrindinių žaidėjų laimėti labai sunku, - pralaimėjimo priežasčių ieškojo rankininkių treneris Antanas Skarbalius. - Kad pusantro kėlinio priešinomės, didžiausia pagarba merginoms. Labai gaila, kad prieš tai du metus mes iškovojome šiose varžybose sidabro medalius, o dabar dėl medalių kovoti nebegalime."

Rezultatyviausios mūsų komandoje buvo po 6 įvarčius pelniusios Grėta Burkaitė ir Klaudija Šidlauskytė. 

Badmintoninkai gerais rezultatais šiandien nesidžiaugė. Rytis Vizgirda vienetų kategorijoje pralaimėjo vokiečiui Philipp Rösener 0:2. Ieva Sendžikaitė vienetų kategorijoje pralaimėjo portugalei Patricia Estrompa 1:2. Rytis Vizgirda ir Justė Kazakauskaitė mišrių dvejetų kategorijoje pralaimėjo Phomsoupha/Vanangamoudiar universiteto atstovam iš Prancūzijos 0:2. Toje pačioje kategorijoje Lukas Litvinas ir Ieva Sendžikaitė nusileido Turkijos atstovams 0:2. Lukas Litvinas Didžiosio Britanijos atstovui Sam Smith 0:2. Justė Kazakauskaitė pralaimėjo prancūzei Rosy Oktavia Pancasari 0:2. Vyrų dvejetų kategorijoje Tautvydas Raila ir Lukas Litvinas pralaimėjo belgams 0:2. Moterų dvejetų kategorijoje Ieva Sendžikaitė ir Justė Kazakauskaitė pralaimėjo olandėms 0:2. 

VDU stalo teniso komanda šiandien dalyvavo vyrų ir moterų dvejetų kategorijoje, bei moterų vienetų kategorijoje ir pergalių neiškovojo.