Kaune prasideda 39-tos SELL studentų žaidynės

Kaune prasideda 39-tos SELL studentų žaidynės

Prasideda vienas didžiausių Baltijos šalių studentų sporto renginys – XXXIX SELL studentų žaidynės. Šiemet jose startuos ne tik Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos, bet ir kitų valstybių studentai, o renginys gegužės 16–19 dienomis vyks Kaune.

Savaitgalį Kaune laukiama virš 1300 dalyvių iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Suomijos, Belgijos, Vokietijos, Lenkijos, Italijos, Slovakijos ir Rumunijos. Studentai atstovaus 36 universitetus. Žaidynės vyks Lietuvos sporto, Kauno Technologijos, Vytauto Didžiojo universitetų sporto bazėse, „Žalgirio arenos“ baseine, Birštono sporto centro stadione ir „Boulder house“ laipiojimo centre.

Žaidynes organizuojančio Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentė Indrė Čelkienė pasidžiaugė, kad tradicijos tęsiamos ir Kaunas priima jau 39-tą kartą vykstančias žaidynes.

„Iššūkių organizuojant žaidynes buvo išties daug, tačiau sulaukėme daug palaikymo iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Kauno savivaldybės ir universitetų bendruomenės, kurių dėka galime džiaugtis, kad tokio masto renginys vyks Kaune,-  Džiaugiamės vis gerėjančiomis universitetų sporto bazėmis, kurios yra pajėgios beveik pilnai priimti žaidynes su 14 sporto šakų. Tai bus tikra studentų šventė, kuria, tikiu, ateityje didžiuosimės“.

Priminsime, kad 1923 m. balandžio 11 d. Tartu mieste (Estija) Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos studentų sąjungos sudarė bendradarbiavimo programą. Tų pačių metų rudenį Tartu mieste įvyko pirmosios Baltijos studentų olimpinės žaidynės. Vėliau šios sporto žaidynės buvo vadinamos SELL (keturių Baltijos šalių pavadinimų – Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos – santrumpa) žaidynėmis. 2023 m. SELL žaidynių metu Tartu mieste, Estijoje, buvo paminėtos 100-osios žaidynių metinės.