IV - sios EUSA žaidynės Portugalijoje (Koimbra) kartu su gausiu sportininkų būriu iš Lietuvos

IV - sios EUSA žaidynės Portugalijoje (Koimbra) kartu su gausiu sportininkų būriu iš Lietuvos

Šiais metais liepos 14-28  dienomis Europos universitetų žaidynės vyks Portugalijoje (Koimbra). Šios žaidynės tai didžiausias metų studentų sporto renginys Europoje. Jose dalyvauja beveik 3150 sportininkų (su oficialiais asmenimis 4100 dalyvių). 

Žaidynėse dalyvaus virš 300 universitetų sportininkai iš 38 Europos šalių. Gausiausiai bus atstovaujama šeimininkė Portugalija - 440 atletų iš 13 universitetų. Gausus būrys sportininkų atvyks iš Vokietijos - 369 atletai iš 39 universitetų ir Prancūzijos - 294 atletai iš 27 universitetų. Studentai dėl medalių kovos 13 sporto šakų varžybose.

Lietuviai kovos 8 sporto šakų varžybose: 3 prieš 3 krepšinis - LSU merginos ir VDU vaikinai; Rankinis - LSU merginos; Dziudo - LSU, VDU, MRU ir VU sportininkai; Irklavimas - VDU, KTU ir KU sportininkai; Stalo tenisas - VDU merginų ir vaikinų komandos; Futbolas - VDU vaikinų komanda; Krepšinis - VU merginų komanda; Badmintonas - KTU sportininkai.

Žaidynių atidarymas vyks liepos 15 d. Žaidynes oficialiai atidarys Portugalijos respublikos prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa. 

Lietuvos studentų sportininkų dalyvavimą jau tradiciškai pilnai finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Iš pirmų dviejų žaidynių, kurios vyko Ispanijoje (2012 m., Kordoboje) ir Olandijoje (2014 m., Roterdame) mūsų šalies studentai grįžo pasidabinę visų spalvų medaliais. Trečiosios žaidynės, vykusios Kroatijos Zagrebo ir Rijekos miestuose 2016 m. buvo rekordinės.  Lietuvos delegacija iškovojo net 14 medalių (3 aukso, 4 sidabro, 7 bronzos).

Tikimės, kad ir šį kartą mūsų studentai grįš su medaliais.

Daugiau informacijos apie žaidynes rasite adresu: https://www.eug2018.com/