III - iosiose EUSA žaidynėse Lietuvos sportininkai iškovojo net 14 medalių

III - iosiose EUSA žaidynėse Lietuvos sportininkai iškovojo net 14 medalių

III – iosiose Europos universitetų sporto žaidynėse, kurios vyko liepos 12 – 25 dienomis Zagrebe – Rijekoje (Kroatija), Lietuvos delegacija iškovojo net 14 medalių (3 aukso, 4 sidabro, 7 bronzos).

Vytauto Didžiojo universiteto vaikinų krepšinio komanda, Mykolo Romerio universiteto dziudo atstovas Žilvinas Lekavičius ir Lietuvos sporto universiteto 3 x 3 merginų krepšinio komanda iškovojo aukso medalius.

Ne ką prastesniais sidabriniais medaliais pasipuošė ir Lietuvos sporto universiteto merginų rankinio komanda, Vilniaus universiteto paplūdimio vaikinų tinklinio komanda, taip pat to paties universiteto plaukikas Povilas Strazdas bei Klaipėdos universiteto stalo tenisininkas asmeninėse varžybose Alfredas Udra.

Bronziniai medaliai sužibo ant Klaipėdos universiteto studentų krūtinių, Tomas Mikutis džiaugėsi bronzos medaliu asmeninėse varžybose, o kartu su Alfredu Udra sudarę porą, pasipuošė bronzos medaliais ir dvejetų turnyre. Dziudo atstovai Lietuvos edukologijos universiteto sportininkė Anastasija Michailova ir Lietuvos sporto universiteto Gintarė Klišytė abi iškovojo bronzą, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto plaukikas Gytis Stankevičius iškovojo 2 bronzos medalius, o Vytauto Didžiojo universiteto vaikinai 3 x 3 krepšinio turnyre pasipuošė ir bronzos medaliais.

"Tiek 2012 metais pirmose Europos universitetų žaidynėse Kordoboje, tiek 2014 metais antrose žaidynėse Roterdame iškovojome po tris medalius, o trečiose - net 14 medalių. Jei kas nors prieš, tarkime, 15 metų būtų pasakę, kad tokio rango studentų varžybose dalyvaus net 161 lietuvio delegacija, būčiau sakęs, kad tai kažkas iš fantastikos srities, o apie tokį medalių kiekį net gražiausiame sapne nesapnuočiau. Studentų atsidavimas, ryžtas ir kovingumas mus visus maloniai pradžiugino. Esame labai dėkingi Švietimo ir mokslo ministerijai, kuri mumis tikėjo, mums padėjo, o studentai atsidėkojo medalių lietumi. Iš dešimties mūsų šalių universitetų, net septynių universitetų studentai iškovojo medalius", - džiaugėsi Č. Garbaliauskas.

Liepos 26 dieną sugrįžusieji plaukimo, dziudo ir krepšinio sporto šakų atstovai buvo iškilmingai sutikti Vilniaus oro uoste. Jiems ant kaklų buvo uždėti ąžuolo vainikai, o vėliau visi kartu po Vilniaus gatves bei į savo namus keliavo specialiai šia proga išnuomotais prabangiais limuzinais. "Norėjome, kad studentai pasijustų, jog yra vertinami, ir suprastų, kokias svarbias pergales jie iškovojo savo universitetams ir visai Lietuvai. Tai išties džiugios akimirkos, o pergalės išliks istorijos puslapiuose", - sakė sportininkų sutiktuves organizavę Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentas Česlovas Garbaliauskas ir Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas klaipėdietis Rimantas Cibauskas.

Pastarajam uostamiesčio atstovui pasidžiaugti išties yra dėl ko – 2 aukso medaliai ir vienas bronzos medalis. "Dar kartą įrodėme, kad Lietuvos krepšinio mokykla - viena geriausių Europoje. Malonu tuo pasidžiaugti. Tikėkimės, kad studentų pergalės įkvėps ir Lietuvos vyrų rinktinę siekti kuo aukštesnių pozicijų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse", - kalbėjo R. Cibauskas.    

Kroatijoje Europos universitetų žaidynėse iš viso dalyvavo net 5800 atletų iš 403 universitetų, varžėsi net 41 šalies atstovai.

Pasiteiravus, ar tokio rango varžybas įmanoma būtų organizuoti Lietuvoje, Č. Garbaliauskas atsakė: "Viskas įmanoma, tačiau reikia kitokio valdžios požiūrio. Kroatijoje sportą itin palaiko prezidentė, vyriausybės atstovai, premjeras, Rijekos meras ir kiti valdžios atstovai. Kažkada buvo minčių rengti tokio rango žaidynes Kaune, tačiau valdžios atstovai į tai pažiūrėjo skeptiškai. Gal valdžios atstovai, pamatę, kiek lietuviai iškovoja medalių, ateityje savo poziciją pakeis? Juk tokios žaidynės - ne tik puiki sporto šventė, bet ir didžiulė ekonominė nauda visai Lietuvai", - pabrėžė Č. Garbaliauskas.  

Europos universitetų žaidynės vyksta kas dvejus metus. Ketvirtosios žaidynės 2018 metais vyks Portugalijoje.

Daugiau nuotraukų ieškokite nuotraukų galerijoje.

Info: Paulius Matulevičius ir LSSA