FISU Prezidentas: Lietuvai sporto universitetas reikalingas

FISU Prezidentas: Lietuvai sporto universitetas reikalingas

Vykstančioje 28 – ojoje pasaulio žiemos universiadoje FISU prezidentas Olegas Matytsinas atrado laiko apžvelgti ir Lietuvos studentų sportą.

 

Gerbiamas Prezidente Olegai Matytsinai, Jūs tik antri metai prie FISU vairo, o pasiekimai jau akivaizdūs. Kokius pokyčius pavyko padaryti stiprinant studentų sportinį judėjimą pasaulyje?

Visame pasaulyje studentai yra pati galingiausia ir progresyviausia varomoji jėga. Tą patį galime pasakyti ir apie studentų sportą. Tai būsimi olimpiečiai, geriausi savo šalies ambasadoriai. Šiandieną akademinio sporto atstovai studentai, o rytoj lyderiai. FISU pradėjo tampriai bendradarbiauti su TOK (Tarptautiniu olimpiniu komitetu), UNESCO ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis. Visų jų bendras tikslas yra studentų sportinis judėjimas, pradedant universitetais, nacionalinėmis  studentų sporto ir kontinentinio universitetinio sporto asociacijomis.

Kaip pasaulio studentų sporto fone Jūsų požiūriu atrodo Lietuva?

Pastarąjį dešimtmetį didžiulę pažangą padarė Lietuvos studentų sportas. Jau eilę vasaros universiadų jūsų šalies studentai  yra įsitvirtinę geriausių pasaulio šalių penkioliktuke tarp daugiau kaip 170 valstybių. O jei  dar atkreiptumėme dėmesį į pasaulio šalių gyventojų skaičių, pamatytumėme , kad Lietuva su savo trimis milijonais gyventojų atrodo išties įspūdingai tarp sporto šalių lyderių.

Malonu girdėti Jūsų pagiriamuosius žodžius Lietuvos studentų sportui, tačiau ką turime daryti, kad ir ateityje išliktume pasaulio studentų sporto elite?

Jei pažvelgsime į studentų sporto šalių lyderių pirmąjį dešimtuką yra du išskirtiniai bruožai: visose šalyse yra sporto universitetai ir antra - didžiulė tų šalių vyriausybių parama studentų sportui.

Tai, Jūsų nuomone , Lietuvai norint išlikti pasaulio studentų sporto elite būtina sąlyga – stiprus savarankiškas Lietuvos sporto universitetas?

Be jokios abejonės. Lietuvai siekiant  ir toliau būti pasaulio studentų sporto elite būtina turėti savarankišką, šiuolaikiškai stiprų universitetą ir deramą vyriausybės paramą.