FISU Pasaulio orientavimosi sporto slidėmis studentų čempionatas

Estijoje (Tartu) prasidėjo pasaulio orientavimosi sporto slidėmis studentų čempionatas (FISU), kuriame varžosi daugiau nei 100 sportininkų iš 15 šalių. Varžybos vyksta Haanja miškingoje, 230 – 208 metrų virš jūros lygio vietovėje, kuri nuo Tartu miesto yra nutolusi 90 km.

Šiame čempionate Lietuvai atstovauja du sportininkai: Vesta Ambrazaitė (Vilniaus universitetas) ir Aidas Žigilėjus (Kauno technikos kolegija). Nepaisant itin prastų pasiruošimo sąlygų ir neįvykusių atrankos varžybų, Orientavimosi sporto slidėmis komitetas nusprendė deleguoti studentų komandą. Komanda buvo sudaryta atsižvelgiant į praėjusio sezono orientavimosi sporto slidėmis varžybų rezultatus.

Planuojama įtraukti orientavimosi sporto slidėmis sporto šaką į pasaulio studentų žiemos universiadą, kuri vyks 2019 metais Krasnojarske, Rusijoje.

Mūsų šalies sportininkai:

Vesta Ambrazaitė - Vilniaus Universiteto, Medicinos fakulteto 6 kurso studentė.

2017 m Lietuvos OS čempionate sprinto trasoje 1 v., Baltijos šalių čempionate ilgoje trasoje 5 v.

Aidas Žigilėjus - Kauno technikos kolegijos, Inžinerijos mokslų fakulteto 2 kurso studentas.

2017 m. Lietuvos OSS čempionate ilgoje trasoje 6 v.

Šios dienos rezultatai:

Vesta Ambrazaitė moterų sprinto rungtyje užėmė 27 vietą, trasą įveikusi per 00:15.55, nugalėtoja tapo Norvegijos sportininkė Anna Ulvensoeen (00:14.48), antrąją vietą iškovojo Estijos sportininkė Daisy Kudre (00:15.18), trečioji vieta atiteko Rusijos sportininkei Mariia Petrushko (00:15.21).

Viso sprinto rungtyje startavo 36 dalyvės, vestą startą pradėjo iš 33 pozicijos.

Aidas Žigilėjus vyrų sprinto rungtyje taip pat užėmė 27 vietą (00:20.53). Pirmoji ir antroji vieta atiteko Rusijos sportininkams Sergei Gorlanov (00:14.48), Vladislav Kiselev (00:14.51), trečioji Norvegijos sportininkui Joergen Haugen Madslien (00:14.55).

Viso sprinto rungtyje startavo 36 sportininkai, Aidas startą pradėjo iš 32 pozicijos.

Rytoj 11 val. mūsų sportininkai startuos mišrios estafetės rungtyje.