EUSA žaidynių starte puikūs stalo tenisininkų ir kuklūs badmintoninkų pasirodymai bei galingas rankininkių startas

EUSA žaidynių starte puikūs stalo tenisininkų ir kuklūs badmintoninkų pasirodymai bei galingas rankininkių startas

Liepos 15 dieną IV-iose EUSA žaidynėse startavo pirmieji Lietuvos sportininkai. Pirmoje dienos pusėje badmintoninkai kovojo komandinėse varžybose ir pergalėmis džiaugtis negalėjo. Visą dieną stalo teniso vaikinų ir merginų komandos aiškinosi santykius grupių etapuose. Vakare pirmas savo rungtynes sužaidė LSU universitetą atstovaujančios rankininkės. Gražų ir greitą žaidimą demonstravusios lietuvės parbloškė savo pirmąsias varžoves ir užsitikrino vietą sekančiame etape. 

Pirmieji žaidynes „atidarė“ KTU universiteto badmintoninkai, kurių pogrupyje: University of Nottingham (Didžioji Britanija), University of Hamburg (Vokietija) ir University of Neuchatel (Šveicarija) universitetų komandos. Mišriose komandinėse varžybose Didžiosios Britanijos badmintoninkai buvo pranašesni - 0:5. Nepasipriešinta ir studentams iš Vokietijos 1:4. 

Nuotraukų galerija

VDU universiteto stalo teniso vaikinų komanda pateko į pogrupį su University of Lorraine (Prancūzija), University of Eastern Finland (Suomija) ir šeimininkais University of Coimbra (Portugalija). Didesnio pasipriešinimo nesulaukę lietuviai įveikė visus tris pogrupyje buvusius varžovus ir pateko į aštuntfinalį, kur susitiks su University of Applied Sciences St. Polten sportininkais iš Austrijos.

VDU universiteto stalo teniso merginų komanda pateko į pogrupį su Jan Dlugosz University in Czestochowa (Lenkija) ir University of Wageningen (Olandija). 3:1 nugalėjusios lenkes ir 3:0 pralaimėjusios olandėms, lietuvės grupėje užėmė antrąją vietą ir ketvirfinalyje susitiks su University of Paris 13 (Prancūzija) universiteto sportininkėmis. 

Paskutinės liepos 14 d. startavo LSU universitetui atstovaujančios rankininkės, kurios susitiko su University of Coimbra (Portugalija) studentėmis. Galingai pradėjusios rungtynes, lietuvės greitai įgavo pranašumą ir lengvai nugalėjo šeimininkes - 49:9. 

Lietuvos komandai 7 įvarčius pelnė Austėja Narauskaitė, po 6 - Laura Žukovaitė ir Audinga Kniubaitė, po 5 - Karolina Sparnauskaitė, Neringa Gūdaitytė, Klaudija Šidlauskaitė bei Kornelija Norvilaitė. 

Nuotraukų galerija 

"Rungtynes vertinu iš ties nebogai, nes buvo puiki proga priprasti prie arenos, - po rungtynių kalbėjo merginų treneris Antanas Skarbalius. - Rytoj laukia daug stipresnės varžovės iš Belgrado. Stengsimės jas laimėti, o nepavykus krimstis nebus dėl ko, nes neaišku ar ano pogrupio Vokietijos ar Prancūzijos komanda stipresnė. 

Deja ne, - paklaustas ar stipriausios sudėties komanda atvyko į Koibra. - Keturios žaidėjos negalėjo atvykti. Dvi žaidėjos išvyko į Vokietiją, į profesonalius klubus pasirašiusios kontraktus. Dar dvi patyrė traumas. Šios keturios žaidėjos būtų mums didelis pastiprinimas, bet kausimės iki galo ir su atvykusiomis merginomis. Tikslai patys aukščiausi ".