EUSA Gala apdovanojimuose dėmesys ir SELL studentų sporto žaidynėms

EUSA Gala apdovanojimuose dėmesys ir SELL studentų sporto žaidynėms

Spalio 13 – 14 d. Kušadasi mieste, Turkijoje, vyko Europos universitetų sporto asociacijos (EUSA) generalinė asamblėja, kurioje dalyvavo daugiau kaip 100 dalyvių.

Renginį atidarė EUSA prezidentas Adamas Roczekas, kuris pasveikino visus asociacijų narių delegatus, partnerius ir svečius, taip pat padėkojo Turkijos universiteto sporto federacijai (TUSF) už renginio organizavimą ir svetingumą. Sveikinimo žodį tarė ir laikinai einantis Tarptautinės universitetų sporto federacijos (FISU)  prezidento pareigas Leonzas Ederis. EUSA vykdomasis komitetas informavo Asamblėją apie didelį universitetų susidomėjimą prisijungti prie universitetų sporto šeimos kaip EUSA asocijuotosiomis narėmis, o asamblėja patvirtino, kad EUSA asocijuotos narės statusas suteikiamas 82 universitetams iš 17 šalių. Tarp kurių ir Vytauto Didžiojo universitetas.

Sėkmingiausi 2022 metų renginiai - Europos universitetų žaidynės Lodzėje ir Europos universitetų irklavimo čempionatas Stambule. Lodzės mieste organizuotose žaidynėse universitetai atstovavo 20 sporto šakų, o renginyje dalyvavo 4459 dalyviai, 417 universitetų iš 37 šalių. 2023 metais jau užfiksuotas naujas EUSA rekordas, Europos universitetų čempionatuose organizuota 19 sporto šakų, kuriuose dalyvavo 5352 dalyviai atstovaujantys 508 universitetams iš 39 šalių.

Šių metų EUSA sporto sezonas dar nesibaigė, nes artėja pirmą kartą organizuojamas Europos universitetų žiemos sporto čempionatas su kalnų slidinėjimu ir snieglenčių sportu, taip pat sniego tinkliniu kaip demonstracine sporto šaka. Žaidynės vyks Val di Zoldo mieste (Italija) šį gruodį.

2024 m. Europos universitetų žaidynės vyks Vengrijoje Debrecene ir Miškolce, 2026 m. Salerne, Italijoje, o dėl teisės organizuoti 2028 m. žaidynes kovoja Splitas (Kroatija), Granada (Ispanija) ir Manisa (Turkija).

100 – mečio proga SELL studentų sporto žaidynių organizatoriams – Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos federacijų/asociacijų prezidentams įteiktas EUSA Gala apdovanojimas. Lietuvai skirtą apdovanojimą atsiėmė LSSA prezidentė Indrė Čelkienė.