Europos universitetų žaidynėse K. Teterevkovos dominavimas ir 6 medaliai plaukikų komandai

Lenkijos mieste Lodzėje vykstančiose Europos universitetų žaidynėse Lietuvos plaukikai iškovojo net šešis medalius.

Pirmąją plaukimo varžybų dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentė Agnė Šeleikaitė 50 m plaukimo krūtine rungties finale distanciją įveikė per 32,21 sek. ir iškovojo sidabro medalį.

Antrąją dieną prie Agnės tos pačios rungties tik dvigubai ilgesnėje distancijoje prisijungė ir Kotryna Teterevkova. Vytauto Didžiojo universiteto studentė visus paliko už nugaros ir distanciją įveikusi per 1 min. 07,19 sek. pasipuošė aukso medalius. Jau minėta Agnė nuo nuo galėtojos kiek atsiliko (1:11.12) ir prie jau iškovoto medalio pridėjo bronzos apdovanojimą.

Trečiąją dieną visi į finalus patekę sportininkai iškovojo medalius.

Pirmasis medalį nuskynė Lietuvos sporto universiteto plaukikas Julius Bačkulis. Jis 100 m laisvu stiliumi rungtyje baseine užtruko 51,92 sek. ir iškovojo bronzos medalį.

Antroji medalį iškovojo Vytauto Didžiojo universiteto plaukikė Ugnė Mažutaitytė. Ji 100 m nugara rungtyje plaukė 8 takeliu ir distanciją įveikusi per 1 min. 6,43 sek. taip pat iškovojo bronzos medalį.

Vytauto Didžiojo universiteto plaukikė Kotryna Teterevkova 200 m krūtine rungtyje taip pat niekam nepaliko vilčių ir iškovojo aukso medalį. Distanciją ji įveikė per 2 min. 24.89 sek. ir artimiausią varžovę aplenkė daugiau nei 5 sek.

Šiandien puikiai pasirodė ir Vytauto Didžiojo universiteto badmintonas Oleksandr‘as Shmundiak‘as, kuris užsitikrino bronzos medalį individualioje įskaitoje.

Paskutinę žaidynių dieną Lietuvos delegacijai bus iškovotas dar vienas medalis, nes po šiandieninės  kovos su lenkais paaiškėjo, kad Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai pateko į žaidynių krepšinio turnyro finalą.

Europos universitetų žaidynės vyksta kas du metus. Belgrade turėjusios vykti žaidynės buvo nukeltos dėl pandemijos ir jų rengimo teisę perėmė Lodzės miestas (Lenkija). Tai vienas masiškiausių sporto renginių Europoje. Šiais metais žaidynėse laukiama 4200 dalyvių. Priminsime, kad nuo 2012 metų vykstančiose žaidynėse mūsų šalies sportininkai iškovojo 7 aukso, 6 sidabro ir 11 bronzos apdovanojimų.