Europos universitetų paplūdimio tinklinio čempionate triumfavo Lietuvos studentai

Europos universitetų paplūdimio tinklinio čempionate triumfavo Lietuvos studentai

Savaitgalį Malagoje (Ispanija) finišavo Europos universitetų paplūdimio tinklinio čempionatas. Tiek vaikinų, tiek merginų varžybose triumfavo Lietuvos studentai.

Vaikinų varžybose aukso medalius iškovojo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstovai – Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas. Lietuviai Malagoje laimėjo visus aštuonis mačus.

E grupėje lietuviai nugalėjo Vengrijos sporto mokslo, Bulgarijos nacionalinio ir pasaulio ekonomikos bei Šveicarijos Bazelio universitetų atstovus ir užėmė pirmąją vietą. Antrojo etapo G grupėje mūsiškiai įveikė Miguelio Hernandezo (Ispanija) bei Tulūzos (Prancūzija) universitetų poras. Ketvirtfinalyje P. Stankevičius bei A. Knašas įveikė Kelno Vokietijos sporto universiteto komandą, o pusfinalyje 2-0 (21:7, 21:11) buvo sutriuškinti Eotvoso Lorando (Vengrija) universiteto atstovai.

Finalas buvo tikrai įspūdingas. Po gražios ir įtemptos trijų setų kovos P. Stankevičius ir A. Knašas 2-1 (21:19, 15:21, 16:14) palaužė Vienos universiteto (Austrija) komandą – Maximilianą Trummerį ir Christophą Dresslerį – ir tapo Europos universitetų čempionais.

Be pralaimėjimų iki titulo nužygiavo ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) tinklininkės, seserys Gerda ir Rugilė Grudzinskaitės (trenerė Jolanta Simanavičienė). Jos F grupėje nepralaimėjo nei vieno seto žaisdamos su Umeo (Švedija), Sumų valstybinio (Ukraina) ir Francisco de Vitoria (Ispanija) universitetų atstovėmis. Antrajame etape Lietuvos paplūdimio tinklininkės pratęsė pergalių seriją nugalėdamos Hanzės UAS (Nyderlandai) ir Vienos (Austrija) universitetų sportininkes.

Ketvirtfinalyje sesės Grudzinskaitės nepaliko vilčių Liono universiteto (Prancūzija) ekipai. Pusfinalyje lietuvės 2-0 (21:19, 21:12) pranoko Varšuvos universiteto (Lenkija) merginas.

Finale Gerda ir Rugilė Grudzinskaitės taip pat pademonstravo solidų žaidimą ir 2-0 (21:13, 21:16) įveikė Sarah Kastenberger ir Michaelą Wengler iš Vienos universiteto (Austrija).

MVP apdovanojimai keliavo Gerdai Grudzinskaitei (LSU) ir Patrikui Stankevičiui (VDU).