Česlovui Garbaliauskui įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalis

Česlovui Garbaliauskui įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalis

Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybės apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje.

„Šiandien mes švenčiame Lietuvą. Gilias istorines šaknis turinčią valstybę, kuriai teko įveikti daugelį iššūkių, kad pagaliau jau kaip nepriklausoma demokratinė respublika susigrąžintų vietą tarptautinėje bendruomenėje. Išskirtinis gebėjimas atlaikyti visas negandas, nepalūžti ir vis iš naujo pakilti – iš svetimųjų priespaudos, karo sugriovimų, pasitaikančių abejonių – ne tik žymi Lietuvos praeitį, bet ir skatina mus žengti pirmyn. Džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad šiame kelyje mūsų šalis gali kliautis kūrybingais, ryžtingais ir laisvę mylinčiais žmonėmis“, - sakė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, didžiausio dėkingumo nusipelno išskirtinės asmenybės, kurios nesitenkina dabartimi ir atkakliai kuria mūsų visų bendrą ateitį. Savo gabumus, jėgas ir laiką skirdamos Lietuvos naudai bei jos žmonių gerovei, jos plečia visų mūsų galimybių ribas.

Pasak šalies vadovo, išties gera žinoti, kad tiek daug šviesių žmonių nepailsdami dirba meno, kultūros, švietimo, mokslo, sporto ir kitose srityse, skatina globą ir savanorystę, rūpinasi savo bendruomenės ar krašto ateitimi, taip pat visos šalies gynyba ir saugumu, mezga ryšius, peržengiančius mūsų valstybės sienas, galiausiai – gelbėja gyvybes, patys savąja rizikuodami.

„Iš daugelio tokių darbų susideda mūsų kasdienybės mozaika. Iš jų gimsta mūsų tikėjimas šalies perspektyva, kaip ir mūsų galia keistis patiems ir keisti pasaulį, kuriame gyvename. Lietuvos galia. Ne mažiau svarbu šiandien nusilenkti ir padėkoti tiems mūsų šalies draugams, be kurių istorinė Lietuvos kelionė būtų ne tokia sklandi, o pasaulyje paliekamas pėdsakas – mažesnis. Kartu su Jumis mes esame stipresni. Iš Jūsų semiamės įkvėpimo, kai mums būna sunku. Jūsų draugystė mums visada buvo ir bus didžiausia dovana“, - pabrėžė Prezidentas G. Nausėda.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu Prezidentas apdovanojo:

Česlovą Garbaliauską – Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentą, rankininką, trenerį, sporto mokslininką už studentų sporto puoselėjimą ir plėtrą Lietuvoje.

 

Informacija - https://www.lrp.lt/lt