Atidarytos V-ios Europos universitetų žaidynės

Atidarytos V-ios Europos universitetų žaidynės

Liepos 17 d. vakarą ofiaciliai atidarytos 6-ios Europos universitetų žaidynės. Kelis metus dėl pandemijos nukėlinėtos ir Serbijoje turėjusios vykti žaidynės perkeltos į Lenkijos miestą Lodzę.  Čia susirinko apie 6000 dalyvių iš visos Europos, o Lietuvos delegaciją sudaro arti 130 dalyvių.

Trečio pagal dydį Lenkijos miesto, pramonės centro Lodzės „Atlas“ arenoje vykusi atidarymo ceremonijoje susirinko aukščiausi Lenkijos valdžios, Lodzės technologijos universiteto ir Lodzės universiteto, kurių sporto bazėse vyksta žaidynės, Lodzės savivaldos ir Europos universitetų sporto asociacijos atstovai. Arenoje taip pat susirinko apie 2000 sportininkų ir savanorių, kurie išvydo įspūdingą atidarymo ceremoniją.

Žaidynių tradicinėje dalyvių eisenoje tradiciškai paskutiniai žygiuoja šalies šeimininkės atstovai, tačiau šiais metais ypatingai buvo pagerbta Ukrainos delegacija. Virš 300 sportininkų delegacija žygiavo priešpaskutiniai, o arena juos pasitiko atsistojusi ir gausiomis ovacijomis. Priminsime, kad Lenkijos vyriausybė padengė visas Ukrainos delegacijos dalyvavimo Europos universitetų žaidynėse išlaidas.

Ceremonija prasidėjo Lenkijos nacionaliniu himnu ir Lenkijos vėliavos pakėlimu. Lenkijos ministro pirmininko Mateusz‘o Morawiecki‘o siūstą laišką perskaitė Lenkijos vyriausybės narys Karol‘as Mlynarczyk‘as. Ministras pirmininkas sveikino atletus susirinkusius jo šalyje ir džiaugėsi žaidynėmis, kurios išlaikydamos olimpinę dvasią kartu nenutolsta nuo akademinės idėjos.

Kalbas taip pat sakė Lodzės technologijų universiteto rektorius Krzysztof‘as Jozwik‘as, Lodzės meras Adam‘as  Pustelnik‘as, Lenkijos universitetų sporto vadovas Alojzy‘as Nowak‘as bei EUSA prezidentas Adam‘as Roczek‘as.

Paskelbus, kad Europos universitetų žaidynės atidarytos visų atletų atstovas Marcel‘is Wagrowki‘s perskaitė atletų garbės kodeksą. Tą patį po jo perskaitė ir teisėjų atstovė Larisa Eleni Avramidou‘ja. Baigusi savo kalba ji padėkojo visiems žaidynėse dirbantiems savanoriams.

Po oficialių kalbų sekė abejingų nepalikęs pasirodymas, kurį atliko „CoOperate Orchestra“ orkestras su jo dirigentu Adam‘u Domurant‘u, Adam‘o Mickiewicz‘io universiteto akademinis choras ir solistai – Krzysztof‘as Iwaneczko‘as, Daniela Moszczynkiego ir Beaty‘is Bielskiej‘us.

Šeštosios Europos universitetų žaidynės Lodzėje (Lenkija) subūrė 441 universitetą iš 37 šalių, kuriuos atstovaus 4800 sportininkų ir juos lydinčių asmenų. Lietuvos delegaciją šiose žaidynėse sudaro arti 130 sportininkų ir juos lydinčių asmenų. Lietuvai atstovauja 7 universitetai, kurie varžysis 10-je sporto šakų.