Artėja FISU Pasaulio universitetų žaidynių atidarymas

Artėja FISU Pasaulio universitetų žaidynių atidarymas

Jau rytoj, liepos 28 d. vyks FISU Pasaulio universitetų žaidynių atidarymo ceremonija, kuri simbolizuoja žaidynių pradžią. Prieš atidarymo ceremoniją sportininkų kaimelyje bus pakelta Lietuvos trispalvė. Pirmoji savo pasirodymą žaidynėse liepos 29 d. pradės Lietuvos studentų krepšinio rinktinė..

Žaidynės

FISU Pasaulio universitetų žaidynės – tai naujasis pavadinimas, kuris vartojamas nuo šių metų žaidynių. Anksčiau buvo vartojamas Universiados pavadinimas. 2019 metais Universiada vyko Neapolyje, Lietuvai atstovavo 57 sportininkai, buvo iškovoti 4 medaliai, visus juos iškovojo lengvaatlečiai. Šiais metais žaidynės vyksta Chengdu mieste Kinijoje ir tai 31-os žaidynės istorijoje bei trečios, kurios surengtos Kinijoje. Žaidynių metu bus išdalinti 269 komplektai medalių. Sportininkai varžysis 18-je sporto šakų, žaidynese laukiama atvykstant 9000 atletų.

Sportininkų kaimelis

Kaip ir Olimpinėse žaidynėse, taip ir FISU Pasaulio universitetų žaidynėse visi sportininkai gyvena kaimelyje, kuris įsikūręs Chengdu universiteto teritorijoje. Kaimelis užima 800 tūkst. kvadratinių metrų teritoriją. Čia yra 10 sportininkų gyvenamųjų kompleksų, kuriuose įrengta 6600 vienviečių ir dviviečių kambarių. Sportininkai maitinami dviejose valgyklose, kuriose vienu metu gali valgyti iki 3900 sportininkų. Kaimelyje taip pat įrengti 9 sporto infrastruktūros pastatai, tokie kaip baseinas, stadionas, krepšinio aikštelė ir treniruoklių salė. Be sportininkų laisvalaikio zonų, prekybos vietų ar konferencijų salių čia taip pat galima rasti ne tik policijos ir ugniagesių pastatus, bet ir ligoninę bei religijų centrą .

Talismanas

Žaidynių talismanas – panda vardu Rongbao. Talismanas yra tikros didžiosios pandos vardu Zhima, kuri gyvena Chengdu didžiųjų pandų tyrimų ir veisimo bazėje. Rongbao ausys, akys ir uodega yra liepsnos formos, o tai stiprus Chengdu mieste gyvenančių gyventojų simbolis, simbolizuojantis jų aistringą ir nevaržomą dvasią.

Arenos

Žaidynės vyks 49 arenose visame Chengdu mieste. Viena įspūdingiausių arenų skirta atidarymo ceremonijai. 40 tūkstančių žmonių talpinanti, 300 metrų ilgio „Dong'an Lake Sports Park“ stadionas bus pilnas, nes visi bilietai skirti žiūrovams jau parduoti.  Niekuo nenusileidžia ir kitos sporto bazės. Žaidynių organizatoriai ypač didžiuojasi „Fenghuangshan Sports Park“ arena, kurioje vyks krepšinio turnyras. Taip puikus 10 takelių „Dong'an Lake Sports Park“ baseinas .

Žaidynių organizatoriai pranešė, kad į atidarymo ceremoniją atvyks Kinijos prezidentas Xi Jinpingas, kuris paskelbs, kad žaidynės yra atidarytos.