Apdovanoti geriausieji Lietuvos studentai sportininkai

Apdovanoti geriausieji Lietuvos studentai sportininkai

2021 metų lapkričio 25 dieną, VDU katalikų teologijos fakulteto Didžiojoje auloje, įvyko 2021 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras. Renginyje apdovanoti geriausieji Lietuvos studentai sportininkai, kurie savo pasiekimais garsino savo Alma Mater ir šalį tarptautinėse sporto arenose.

Geriausia 2021 metų sportininke buvo pripažinta Vilniaus universiteto, komunikacijos fakulteto, 4 kurso studentė Milda Valčiukaitė (irklavimas, porinė dvivietė). Ji Olimpinėse žaidynėse užėmė 4 vietą, Europos čempionate iškovojo 2 vietą, o Pasaulio taurės etape iškovojo 1 vietą.

“Šie metai buvo pilni iššūkių, pavasarį negalėjau daug laiko skirti mokslams, todėl vėliau teko labai stipriai susiimti, kad pasivyti - po apdovanojimų ceremonijos pasakojo Milda Valčiukaitė. – Šiuo metu atlieku praktiką ir esu finišo tiesiojoje. Jei vertinti sportinę pusę, tai, kaip grįžus po sunkios operacijos, vertinu neblogai. Žinoma, olimpiadoje užimta ketirta vieta yra nemaloni ir nuvilianti, bet įvertinus visas aplinkybes rezultatas neblogas.”  

Antras geriausiųjų sportininkų rinkimuose Vytauto Didžiojo universiteto studentas Kristupas Šleiva (graikų-romėnų imtynės). Lietuvos čempionu tapęs sportininkas iškovojo 3 vietą Pasaulio imtynių čempionate.

Trečia garbinga vieta atiteko Lietuvos sporto universiteto stundentei Gintarei Venčkauskaitei (šiuolaikinė penkiakovė). Studentė Olimpinėse žaidynėse užėmė 7-tą vietą, Pasaulio čempionate 11-tą, o Pasaulio taurės etape iškovojo 3 vietą.

“Šie metai buvo gan dosnūs, bet kartu ir pilni iššūkių,- atsiėmusi apdovanojimą sakė Gintarė. – Šiais metais pavyko įgyvendinti visus keltus tikslus, sudalyvauti visuose planuotuose renginiuose ir kartu su treneriu įsivertinom šį sezoną stipriu devynetu.”

Visas geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų dešimtukas:

  1. Milda Valčiukaitė (irklavimas, porinė divietė) VU
  2. Kristupas Šleiva (graikų-romėnų imtynės) VDU
  3. Gintarė Venčkauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė) LSU
  4. Liveta Jasiūnaitė (lengvoji atletika, ieties metimas) LSU
  5. Andrius Šidlauskas (plaukimas) LSU
  6. Edgaras Matakas (plaukimas) LSU
  7. Olivija Baleišytė (dviračių sportas) LSU
  8. Edgaras Skurdelis (boksas) LSU
  9. Edis Matusevičius (lengvoji atletika, ieties metimas) LSU
  10. Lijana Jakaitė (sunkioji atletika) VU

Šventinėje ceremonijoje be geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų apdovanojimų, buvo apdovanota ir geriausia 2021 metų Lietuvos studentų komanda, kuria tapo Lietuvos sporto universiteto studentai, porinės dvivietės irkluotojai Dovydas ir Domantas Stankūnai (treneris Antanas Levickas). Sportininkai pasaulio jaunimo iki 23 m. čempionate užėmė 2 vietą, o Europos jaunimo iki 23 m. čempionate ir Lietuvos atvirąjame suaugusių čempionate tapo čempionais.

Sportininkams apdovanojimus įteikė LSSA prezidentas Česlovas Garbaliauskas, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas ir LSSA viceprezidentė Genovaitė Avižonienė.

Susirinkusiems muzikinius kūrinius dovanojo Vytauto Didžiojo universiteto studentai Paulius Kaminskas ir Iveta Kalkauskaitė.