Apdovanoti geriausi Lietuvos studentai sportininkai

Apdovanoti geriausi Lietuvos studentai sportininkai

2022 metų gruodžio 8 dieną, LSMU Veterinarijos akademijos didžiojoje salėje, įvyko 2022 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras. Renginyje apdovanoti geriausieji Lietuvos studentai sportininkai, kurie savo pasiekimais garsino savo Alma Mater ir šalį tarptautinėse sporto arenose.

Šie apdovanojimai tapo išskirtiniai, nes kaip ir Lietuvos universitetas švenčia 100 metų jubiliejų, taip ir studentų sportas Lietuvoje mini savo 100 metų veiklos jubiliejų. Lietuvos studentų sporto asociacija (LSSA) naują šimtmetį pasitinka atsinaujinusi iš pagrindų. Ilgametį LSSA prezidentą Česlovą Garbaliauską pareigose keičia ir nuo šiol studentų sportui Lietuvoje vadovaus buvusi LSSA generalinė sekretorė Indrė Čelkienė.

Renginį pradėjo Česlovas Garbaliauskas, kuris taręs sveikinimo žodį trumpai apžvelgė visą Lietuvos studentų sporto šimtmetį bei pasidžiaugė visą tai įprasminančio Lietuvos studenų sporto muziejaus atidarymu Lietuvos sporto universiteto patalpose. Darbus baigiantis prezidentas atminimo dovanomis pagerbė ilgamečius savo bendražygius, tarp kurių sporto centrų vedėjai, lygų vadovai ir rektoriai.

Sveikinimo žodį tarė Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas. Jis savo kalboje pasidžiaugė, kad studentų sportas naujoje sporto įstatymo redakcijoje priskirtas prie aukšto meistriškumo ir tai leis vystyti studentų sportą, sudaryti geresnes sąlygas studentams sportuoti bei vykti į varžybas atstovauti ne tik universitetą, bet ir Lietuvą tarptautiniuose sporto renginiuose.

LSSA prezidentas Česlovas Garbaliauskas ir Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas apdovanojo kiekvieno universiteto geriausius sportininkus, jų trenerius bei sporto centrų vadovus. Taip pat apdovanojimai buvo įteikti Lietuvos studentų futbolo, krepšinio ir tinklinio lygų geriausiems sportininkams, jų treneriams.

Geriausia 2022 metų sportininke buvo pripažinta Vytauto Didžiojo universiteto, politikos ir diplomatijos fakulteto, 2 kurso studentė Rūta Meilutytė (plaukimas). Ji 2022 m. tapo Pasaulio ir Europos čempione, Pasaulio ir Europos čempionatuose iškovojo bronzos medalius, Lietuvos studentų plaukimo čempionate tapo čempione. Renginio vedėjas Egidijus Stancikas sportininkę pelnytai pavadino plaukimo  karaliene.  

Antra vieta geriausiųjų Lietuvos studentų sporto apdovanuojimose buvo skirta bokso atstovei, Lietuvos sporto universiteto, treniravimo programos, 3 kurso studentei Gabrielei Stonutei. Ji 2022 metais tapo Pasaulio ir Europos bokso čempione.

Trečioji vieta atiteko taip pat bokso atstovui, Lietuvos sporto universiteto, edukologijos magistro 1 kurso studentui Eimantui Stanioniui. Jis 2022 metais iškovojo Pasaulio čempiono diržą.

Visas geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų dešimtukas:

  1. Rūta Meilutytė (plaukimas) VDU
  2. Gabrielė Stonkutė (boksas) LSU
  3. Eimantas Stanionis (boksas) LSU
  4. Kotryna Teterevkova (plaukimas) VDU
  5. Andrius Šidlauskas (plaukimas) LSU
  6. Paulius Pultinavičius (šachmatai) MRU
  7. Tomas Jusevičius (baidarių-kanojų irklavimas) LSU
  8. Judita Traubaitė (orientavimosi sportas) VU
  9. Ramunė Vainauskytė (jėgos trikovė) KTU
  10. Agnė Šeleikaitė (plaukimas) LSMU

 

Šventinėje ceremonijoje be geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų apdovanojimų, buvo apdovanota ir geriausia 2022 metų Lietuvos studentų komanda, kuria tapo Lietuvos sporto universiteto, treniravimo programos 4 kurso studentai, porinės dvivietės irkluotojai: Dovydas Stankūnas ir Domantas Stankūnas. Jie Pasaulio jaunimo iki 23 m. čempionate tapo vicečempionais, Europos čempionate užėmė 4 vietą, o Pasaulio čempionate – 9 vietą.

Renginio pabaigoje buvo pristatyta naujai išrinkta LSSA prezidentė Indrė Čelkienė bei naujoji LSSA taryba kurią sudaro: Raminta Kuktaitė , Ramunė Žilinskienė, Banga Balnaitė – Stonienė, Ramūnas Butautas, Jonas Okunis, Vladas Juknevičius.

Naujoji prezidentė visų pirma padėkojo buvusiai tarybai už nuveiktus darbus studentų sporto labui, o ypač didelę padėką visos bendruomenės vardu išreiškė pirmajam ir ilgamečiam Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentui, mūsų sielai ir įkvėpėjui. užauginusiam naują kartą - Česlovui Garbaliauskui.

Visą renginį muzikiniais kūriniais pagyvino VDU Muzikos akademijos 4 kurso studentas – akordeonistas – Mangirdas Kundrotas. Vakaro puošmena tapo “69 danguje” grupės atlikėjos Nijolės Pareigytės Rukaitienės koncertas.