A. Didžbalis iš Europos čempionato parsivežė 2 medalius

A. Didžbalis iš Europos čempionato parsivežė 2 medalius

Penktadienio vakarą Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių sunkiosios atletikos bronzinis prizininkas 25-erių metų Aurimas Didžbalis dalyvavo Kroatijos mieste Splite vykstančio Europos čempionato svorio kategorijos iki 94 kg varžybose ir užėmė trečią vietą dvikovėje.

Splite mūsiškis tapo rovimo rungties čempionu (181 kg), bet liko tik ketvirtas stūmimo rungtyje (205 kg). Dvikovėje šie rezultatai garantavo A. Didžbaliui (386 kg) bronzos medalį. Palyginimui, olimpiadoje Brazilijoje A. Didžbalis dvikovėje surinko 392 kg: išrovė 177 kg ir išstūmė 215 kg. 2012-ais A. Didžbalis buvo diskvalifikuotas dvejiems metams dėl dopingo vartojimo. Šioje svorio kategorijoje Europos čempionate turėjo dalyvauti ir kitas Lietuvos atstovas Žygimantas Stanulis, tačiau dėl rankos traumos jis ant pakylos neišėjo.


Čempionu bendroje įskaitoje tapo Adamas Maligovas iš Rusijos (388 kg, 180+208 kg), aplenkęs sidabrą pelniusį ukrainietį Dmytro Čumaką (388 kg, 174+214 kg.).


A.Didžbalis sužibėjo rovimo rungtyje, kurioje sėkmingai atliko visus tris mėginimus ir su 181 kg iškovojo mažąjį aukso medalį. Po šios rungties jis lenkė tiek A.Maligovą (180), tiek D.Čumaką (174).


Šalies vadovė pasveikino A. Didžbalį iškovojus bronzą Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino A. Didžbalį Europos sunkiosios atletikos čempionate Kroatijoje iškovojus bronzos medalį. Prezidentės teigimu, tai stiprybę liudijantis laimėjimas ir pats geriausias atpildas už kantrų darbą. Šalies vadovė A. Didžbaliui padėkojo, kad garbingai atstovauja Lietuvai ir įkvepia visus išdidžiai tarti mūsų šalies vardą, ir palinkėjo sėkmės ir pergalingų akimirkų ateityje.Informacinis šaltinis: delfi.lt