29 - oji pasaulio žiemos Universiada

29 - oji pasaulio žiemos Universiada

Rusijos Krasnojarsko mieste baigėsi 29 – oji pasaulio žiemos Universiada.

Rekordinis šalių skaičius - 58, 2645 dalyviai, 643 universitetai, 11 sporto šakų!

Mūsų šalies sportininkai dalyvavo keturiose sporto rungtyse: dailusis čiuožimas, orientavimosi sportas slidėmis, snieglenčių sportas ir akrobatinis slidinėjimas, viso Lietuvos delegaciją sudarė 12 žmonių.

Geriausią rezultatą iš visų sportininkų parodė sniglentininkas Garbrielius Bakševičius užėmęs 13 vietą.

 

Gabrielius Bakševičius (Taikomųjų mokslų Hagos universitetas), treneris Arūras Morauskas

Snieglenčių sportas (Slopestyle rungtis) – 13 vieta 52.25 taškai (24 dalyviai).

 

Mikas Glatkauskas (Oslo universitetas), treneris Artūras Morauskas

Akrobatinis kalnų slidinėjimas (Slopestyle rungtis) – 15 vieta 46.00 taškai  (23 dalyviai).

 

Elžbieta Kropa (Lietuvos sporto universitetas)

Solisčių trumpoje programoje 18 vieta, po laisvosios programos bendroje įskaitoje 16 vieta 127.21 taškai (Viso 35 dalyvės)

 

Judita Traubaitė (Vilniaus universitetas), treneris Svajūnas Ambrazas

Sprinto varžybos - 16 vieta, laikas 15:33 (42 dalyvės);

Persekiojimo lenktynės - 20 vieta, laikas 37:20 (40 dalyvių);

Vidutinės trasos varžybos – 14 vieta, laikas 40:02 (37 dalyvės).

 

Miglė Sušinskaitė (Vilniaus kolegija), treneris Svajūnas Ambrazas

Sprinto varžybos - 32 vieta, laikas 19:14 (42 dalyvės);

Persekiojimo lenktynės - 34 vieta, laikas 48:07 (40 dalyvių);

Vidutinės trasos varžybos – 31 vieta, laikas 47:13 (37 dalyvės).

 

Ignas Ambrazas (Vilniaus Gedimino technikos universitetas), treneris Svajūnas Ambrazas 

Sprinto varžybos - 19 vieta, laikas 18:11 (51 dalyvis);

Persekiojimo lenktynės - 22 vieta, laikas 42:32 (46 dalyviai);

Vidutinės trasos varžybos – 27 vieta, laikas 40:88 (46 dalyviai).

 

Rokas Vaitkus (Vilniaus kolegija), treneris Svajūnas Ambrazas

Sprinto varžybos - 29 vieta, laikas 18:56 (51 dalyvis);

Persekiojimo lenktynės - 32 vieta, laikas 46:12 (46 dalyviai);

Vidutinės trasos varžybos – 43 vieta, laikas 47:52 (46 dalyviai).

 

Mišrių komandų sprinto varžybose I – oji Lietuvos komanda, kurią sudarė Judita Traubaitė ir Ignas Ambrazas užėmė 14-ąją vietą, laikas 52:49. II – oji komanda Rokas Vaitkus ir Miglė Sušinskaitė finišavo 18 vietoje, laikas 1:01:39. Viso startavo 20 komandų.

 

Daugiausiai medalių iškovojo:

I vieta - Rusija 111 medalių (40 aukso, 39 sidabro, 32 bronzos)

II vieta – Korėjos Respublika 14 medalių (6 aukso, 4 sidabro, 4 bronzos)

III vieta – Japonija 13 medalių (5 aukso, 4 sidabro, 4 bronzos).

 

Didžiausios delegacijos:

1. Rusija - 458

2. Kinijos Liaudies Respublika - 163

3. Japonija - 146

4. Šveicarija - 141

5. Kazachstanas -  136

 

Dėkojame Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai už galimybę sportininkams dalyvauti žiemos pasaulio Universiadoje, taip pat Lietuvos nacionalinei slidinėjimo asociacijai bei Lietuvos orientavimosi sporto federacijai už bendradarbiavimą.

 

Renginių Kalendorius
Visi renginiai