Auksinė diena EUSA žaidynėse Lietuvos delegacijai - iškovoti dveji aukso medaliai

Auksinė diena EUSA žaidynėse Lietuvos delegacijai - iškovoti dveji aukso medaliai

Portugalijos mieste Koimbra vykstančiose 4 - ose universitetų žaidynėse Lietuvos irkluotojas Žygimantas Gališanskis (KTU) iškovojo aukso medalį, o VDU krepšininkai tapo 3 prieš 3 turnyro čempionais ir iškovojo teisę dalyvauti Kinijoje vyksiančiame pasaulio studentų trijulių čempionate. 

KTU studentas Žygimantas Gališanskis M1x valčių kategorijoje A finale finišą pasiekė pirmas (7:27.09) ir pasidabino aukso medaliu. 

"Į finalą patekau nesunkiai. Plaukime buvo šešios valtys, dvi patenka į finalą. Aš plaukimą pradėjau išsiverždamas į priekį ir plaukiau savo tempu, - paklaustas apie patekimą į finalą pasakojo Žygimantas Gališauskas. - Finalas buvo visai kitoks. Pūtė priešinis vėjas, o man patinka greitas oras. Pirmas kilometras buvo labai sunkus, visi važiavo krūvoj. Finale kažko kito tikėtis ir nereikėjo. O po kilometro pradėjau didintį greitį, atitrūkau ir pranašumą išlaikiau iki galo."

Be Žygimanto Gališausko šiandien finaluose varžėsi dar keturios valtys. M2x valčių kategorijoje B finale VDU irkluotojai Karolis Kamarauskas ir Armandas Kelmelis finišavo pirmi (6:55.99) ir galutinėje rikiuotėje liko 7 - ti. M 2- valčių kategorijoje A finale KU irkluotojai Tautvydas Vaikūnas ir Dovydas Balsys atplaukė 5 - ti (7:18.15). LM1x valčių kategorijoje B finale KU irkluotojas Tomas Plauška atplaukė penktas (8:10.82) ir galutinėje rikiuotėje liko 11 - tas. W1x valčių kategorijoje A finale LSU irkluotoja Aistė Andriulevičiūtė atplaukė septinta (9:43.16). 

VDU krepšininkai nepatyrę nė vieno pralaimėjimo ir finale įveikę studentus iš Goettingeno universiteto rezultatu 21:13 tapo EUSA žaidynių čempionais. Čempionais tapo Aurimas Urbonas, Lukas Grabauskas, Ignas Labutis ir Rokas Stankevičius. 

"Finalas buvo lengvesnis nei pusfinalis, neslėgė įtampa, nes pagrindinis tikslas buvo iškovoti teisę žaisti pasaulio čempionate Kinijoje, kurią užsitikrinome patekę į finalą, - po finalo mintimis dalijosi Ignas Labutis. - Pusfinalyje buvo viduje pykčių, buvome pametę galvas. Dabar jau viskas gerai, džiaugiamės, švęsim."

"Buvo labai įtemptos rungtynės, tikėjomės, kad bus lengviau, bet varžovai labai gera komanda, - dar neatsiėmęs apdovanojimo pasakojo Lukas Grabauskas. - Esam labai pavargę, labai norim pailsėti, nes per tris dienas gavome nežmonišką krūvį. Bet pirmiausia važiuosime švęsti!"

Finale po 6 taškus pelnė Aurimas Urbonas ir Rokas Stankevičius, 5 tšk. įmetė Ignas Labutis, 4 tšk. pridėjo Lukas Grabauskas.

Čempionato naudingiausiu žaidėju pripažintas Aurimas Urbonas.

LSU rankininkės šiandien pradėjo kovas dėl 5-8 vietų. Rungtynėse su University of Applied Sciences for Police and Public Administration rankininkėmis iš Vokietijos pralaimėta 23:27. Rezultatyviausia mūsų komandoje buvo Audinga Kniubaitė pelniusi 9 įvarčius. Puikiai jai talkino 8 įvarčius pelniusi Grėta Burkaitė.