10 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje skaudus Lietuvos studenčių pralaimėjimas

Beveik pilnoje Taipėjaus pagrindinėje arenoje, kuri talpina arti 13 tūkstančių  žiūrovų, Lietuvos studenčių krepšinio rinktinė pralaimėjo trilerį Portugalijos studentėms.

Merginos D grupėje užėmusios 3-čią vietą vakar rezultatu 92:59 įveikė 4-toje vietoje C grupėje likusią Ugandos rinktinę, o šiandien po permainingos kovos rezultatu 54:59 (15:11, 25:12, 15:7, 12:16) pralaimėjo Portugalijos rinktinei ir kovos dėl 11 vietos.

Romualdo Petronio auklėtinės rungtynes su portugalėmis pradėjo prasčiau - atsiliko 0:6, tačiau netrukus lietuvaitės, į priekį vedamos Dalios Belickaitės, ėmė demonstruoti jau solidesnį krepšinį ir išlygino rezultatą - 8:8, o dar po kelių akimirkų išsiveržė į priekį - 15:11. Antrajame kėlinyje lietuvės ėmė strigti puolime, o tuo pasinaudojusios portugalės ilsėtis išėjo turėdamos 9 taškų pranašumą (27:36).

Po ilgosios pertraukos visą trečią kėlinį lietuvaitės buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau didelių pastangų dėka, sugebėjo atsilikimą sumažinti iki minimumo 42:43. Ketvirto kėlinio pradžią sužaidusios sėkmingai, lietuvaitės įgijo trapų kelių taškų pranašumą. Kėlinio pabaigoje visas rungtynes komandą tempusi Dalia Belickaitė užsidirbo penktąją pražangą, o jai atsisėdus ant atsarginių žaidėjų suolelio portugalės surengė lemiamą šturmą ir laimėjo rungtynes.

"Labai gaila, kad pralaimėjome, visas rungtynes pirmavome, pabaigoje irgi turėjome pranašumą, bet klaidos, pavėlavimai mums kainavo pergalę,- po susitikimo pasakojo be keitimų žaidusi Dalia Belickaitė. - Man dar nėra tekę žaisti prie tiek žiūrovų, aš visada žiūriu į vyrų krepšinį ir galvoju kaip nerealu, kai prisirenka daug žiūrovų. Čia pilna salė, visi labai emocingai palaiko, šaukia, apima nerealus jausmas žaidžiant, būtų buvę smagu jei būtume padovanojusios pergalę. Nuovargis žaidžiant be keitimų jaučiasi, atidaviau visą save. Tikrai kovosime paskutinėse rungtynėse tik dėl pergalės, šiandien atidavėme visą save aikštelėje, atiduosime ir rytoj."

Lietuva: Dalia Belickaitė - 16 tšk., Roberta Mizgerytė - 9 tšk., Rasa Knyzaitė ir Ieva Kazlauskaitė po 8 tšk.

Portugalija: Josephine Filipe - 19 tšk., Maianca Umabano - 16 tšk.