Lietuvos studentų sporto festivalyje nugalėjo LSMU komanda

Lietuvos studentų sporto festivalyje nugalėjo LSMU komanda

Lapkričio 18 d. (šeštadienį) Alekso Stanislovaičio lengvosios atletikos manieže šurmuliavo Lietuvos universitetų studentai. Kaip ir kasmet, tarptautinę studentų dieną paminėti jie nusprendė Lietuvos studentų sporto festivalyje, kurio pagrindinis principas – bendravimo džiaugsmas.

Šventinis renginys buvo pradėtas pristatant Lietuvos aukštąsias mokyklas, šiais metais dalyvavo: Vilniaus, Lietuvos edukologijos, Mykolo Romerio, Klaipėdos, Kauno technologijos, Lietuvos sveikatos mokslų, Aleksandro Stulginskio, Vytauto Didžiojo ir Lietuvos sporto universitetai.

Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas kartu su Lietuvos studentų sporto asociacijos viceprezidente ir Klaipėdos universiteto sporto klubo „Versmė“ vadove Genovaite Avižoniene paskelbė festivalio pradžią. Tačiau vedėjas dar neleido studentams išsibėgioti po visą maniežą, prie mikrofono buvo pakviesta pirmoji festivalio viešnia, buvusi VDU studentė krepšininkė Aistė Krušinskaitė, kuri sėdi neįgaliojo vežimėlyje, tačiau dabar ją dar sunkiau „pagauti“: odinių aksesuarų verslas, motyvacinės paskaitos, sporto treniruotės, humoro šou ir dar daug kitų veiklų. Džiugu, kad tarp daugybės veiklų Aistė turėjo laiko atvykti į studentų renginį ir surengti mini humoro pristatymą. Vėliau prie mikrofono pakviestas ir antrasis renginio svečias, kuris taip pat nepasikuklino ir atvyko, Kauno valstybinio lėlių teatro aktorius, „Humoro klubo“ dalyvis, humoristas Mindaugas Černiauskas.

„Apšildžius“ vidinius raumenis, studentai buvo pakviesti prisijungti prie Aristino Guogio ir Viktorijos Juknevičienės, kurie pravedė intensyvią Zumbos treniruotę. Intensyvią žodis reiškia, kad iš 100 šokančiųjų pradžioje po 20 minučių liko tik 10. Aristinas yra profesionalus lotynų Amerikos šokių šokėjas ir Zumba®fitness instruktorius patirties sėmęsis ne tik Europoje, bet ir JAV. Viktorija aerobikos studijos Vilniuje „Sportiškos moterys“ įkūrėja ir Zumba instruktorė.

Pasibaigus oficialiajai daliai prasidėjo studentų kovos – bendravimo džiaugsmas. 205 festivalio dalyvių stojo išbandyti įvairias rungtis, kurių buvo aštuonios.

Pirmoji rungtis „Judrusis protmūšis“. „Judriajame protmūšyje“ šiemet varžėsi 11 komandų, kurių tikslas buvo ne tik greitai ir tiksliai atlikti sportines užduotis, bet ir pateikti kuo daugiau teisingų atsakymų į pateiktus klausimus. Logines užduotis šiai rungčiai paruošė Lietuvos olimpinės akademijos referentė olimpiniam ugdymui Enriketa Prunskienė.Nors pirmoji finišavo Klaipėdos universiteto komanda, bet, suskaičiavus jų atsakymus į klausimus, liko tik ketvirtoje vietoje.

Nugalėjo Kauno technologijos universiteto 1-oji komanda (Jonas Beleška, Rimantė Vijekytė, Ramunė Stabingytė, Vladislovas Kofyrinas, Arnoldas Milkus ir Justina Pacevičiūtė), įrodžiusi, kad 2-a vieta po finišo – dar ne pralaimėjimas. Geros žinios ir loginis mąstymas padėjo Lietuvos edukologijos universiteto 2-ajai rinktinei pakilti į 2-ąją vietą. Treti – Lietuvos sporto universiteto 1-osios komandos studentai. „Judriojo protmūšio“ nugalėtojų ir prizininkų komandų nariai apdovanoti asmeninėmis LOA dovanomis.

Trijulių kryžiukai nuliukai bene linksmiausia festivalio rungtis, kurioje komandos varžėsi kas greičiau sudės kryžiukus arba nuliukus. Čia buvo svarbu greitis ir tikslumas, o tai pirmieji sugebėjo padaryti iš 12 dalyvavusių komandų Kauno technologijos universiteto pirmoji komanda, kuriai atstovavo: Gedvilė Orintaitė, Ričardas Gudanovičius ir Edvinas Baltmiškis.

Kaip visada ilgiausia eilė išsirikiavo jau prie tradicine tapusia pasagos metimo sporto rungtimi. Vaikinų grupėje varžėsi 69 dalyviai, nugalėtoju tapo LSU studentas Mantvydas Ratkevičius, o merginų grupėje iš 65 dalyvių daugiausiai taškų surinko Beata Sipavičiūtė iš LSMU.

Pataikyk, jei gali rungtis taip pat sulaukė nemažai norinčių išbandyti iš šalies gal keistokai skambančią rungtį. Dalyviams buvo duodami trys įvairaus dydžio kamuoliai ir skiriami trys bandymai kurių metu reikėjo pataikyti į prikabintas prie rankinio vartų  „skyles“.

Vaikinų grupėje dalyvavo 56 dalyviai, tačiau po rungties paaiškėjo, kad iš jų tik 23 gali pataikyt. O gali ir pataikė ne vieną kartą LEU studentas Ernestas Stankevičius. Merginų grupėje iš 55 dalyvių taiklios buvo 10 merginų, taikliausia vėl gi LEU studentė Agnieška Gedroit. Ne veltui universitetas ruošia gerus rankininkus ir rankininkes.

Nauja rungtis, kurią pristatė ir pravedė LSU prorektorius ir golfo treneris Gediminas Mamkus „Mažasis golfas“. Varžybų nugalėtojai buvo nustatomi pagal keturiose rungtyse surinktų taškų sumą.

Vyrų kategorijoje (58 dalyviai) nugalėtoju tapo LEU atstovas Dovydas Kazlauskas, o merginų iš 34 dalyvių nugalėtoja tapo KTU studentė Simona Grybaitė.

Lazdos trauktynės - senas individualus žaidimas, plačiai žinomas įvairiuose regionuose. Savo prigimtimi labai paprastas, tačiau traukiant lazdą labai daug ką lemia ne tik fizinė jėga, bet ir greitis, ištvermė, pasirinkta taktika bei judesių koordinacija. Kad studentai taisyklingai trauktų lazdą prižiūrėjo Lietuvos ristinių federacijos prezidentas Tomas Gervė.

Merginų grupėje dalyvavo 22 atstovės, finale be konkurencijos (na ir ne tik finale) nugalėtoja tapo LSU studentė, rankininkė Simona Jaškūnaitė, nugalėjusi/ „nutraukusi“ Akvilę Gedrimaitę (KU) ir Ritą Kanišauskaitę (MRU).

Vaikinų grupėje surinko 27 smalsuoliai. Pirmąją vietą ištraukė KTU studentas Gilbertas Tamulevičius, antrą vieta – Paulius Jakeliūnas (MRU), trečią vietą Karolis Maisuradzė (LSU).

Mišrių komandų virvės traukimo rungtis kaip visada emocingiausia festivalio rungtis. Šiais metais komandas sudarė 3 vaikinai ir 3 merginos. Dalyvavo 6 universitetų komandos. Kaip sakė renginio svečias Mindaugas Černiauskas: „...gaila, kad nedalyvavo trečia MRU komanda...“, nes I vietą iškovojo MRU – 1 (Ginas Jaučeras, Paulius Jakeliūnas, Linas Vaičius, Agnė Žadeikytė, Rita Kanišauskaitė ir Liveta Kauneckytė), o antrąją MRU – 2 komanda, trečiąją – KTU -  komanda.

„Džiaugsmo gimnastika“ – komandinė rungtis, kurioje dalyvių skaičius neribojamas. Pratimas atliekamas panaudojant gimnastikos, akrobatikos, įvairių šokių rūšių elementus bei įvairius gimnastikos įrankius.

Dalyvavo LSMU, LEU ir VU universitetų šokių kolektyvai. Susumavus garbingų viešnių teisėjų rezultatus nugalėtoja tapo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto grupė vadovaujama Algės Daunoravičienės ir Ernestos Gurskienės.

Suskaičiavus dalyvavusių universitetų dalyvius, užimtas dalyvių vietas bei papildomus taškus šių metų Lietuvos studentų sporto festivalio nugalėtojais po 2 metų pertraukos tapo Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir komandos vedliai Deivydas Velička bei Virginija Bertašiūtė.

Garbingą antrą vietą iškovojo Lietuvos edukologijos universitetas ir komandos vadovė Ramūnė Motiejūnaitė.

Na, o trečiąją vietą užėmė nukarūnuotoji Lietuvos sporto universiteto komanda ir komandos vadovė Audra Čekanauskienė.

 

Ačiū visiems dalyvavusiems ir buvusiems kartu.

 

Rezultatai_1

Rezultatai_2